Franciszek Smuda

i

Autor: Cyfrasport Franciszek Smuda

Nieoficjalnie

Franciszek Smuda otrzymał potężny cios. Trzęsienie ziemi w Wieczystej Kraków, klamka zapadła

2022-08-29 18:36

Franciszek Smuda został zwolniony z Wieczystej Kraków! Sensacyjne informacje pojawiły się w mediach w poniedziałek (29 sierpnia), a po kilku godzinach zostały oficjalnie potwierdzone przez klub. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał wprowadzić jeden z najciekawszych piłkarskich projektów w naszym kraju na szczebel centralny, ale w III lidze zaliczył falstart. Bardzo prawdopodobne, że jego następcą zostanie obecny szkoleniowiec Garbarni Kraków - Maciej Musiał.

Smuda objął Wieczystą w lipcu zeszłego roku i awansował z nią do III ligi. W poprzednim sezonie błysnął też w Pucharze Polski, eliminując pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Później czwartoligowiec został boleśnie rozbity przez Garbarnię Kraków, ale wszystko wskazywało na to, że drużyna przebijająca się przez niższe ligi, stopniowo idzie w dobrym kierunku. W obecnym sezonie szefostwo klubu postawiło jasny cel - awans do II ligi i rywalizację na szczeblu centralnym. Wieczysta ponownie zagra w Pucharze Polski, ale już bez Smudy na ławce trenerskiej. Faworyt zmagań w III lidze gr. IV zaliczył falstart i cierpliwość Wojciecha Kwietnia szybko się skończyła. Klub w poniedziałkowe popołudnie oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Skandaliczne sceny na meczu Ekstraklasy! Gwiazdor nie wytrzymał, uderzył chłopca od podawania piłek

Marcin Janusz mówi o wyzwaniach przed meczem z USA

Franciszek Smuda otrzymał potężny cios. Trzęsienie ziemi w Wieczystej Kraków

Czarę goryczy miał przelać ostatni remis drużyny ze Stalą Stalowa Wola (1:1). Zespół o zdecydowanie największym budżecie, w którym grają m.in. Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Błażej Augustyn, Michał Mak czy Maciej Jankowski, zgromadził zaledwie 8 punktów w pięciu kolejkach. Zajmuje dopiero 7. miejsce z pięciopunktową stratą do rezerw Cracovii i zaznał już smaku porażki z Orlętami Radzyń Podlaski. Od kilku dni mówiło się, że pozycja Smudy jest zagrożona, a w poniedziałkowe popołudnie stało się to faktem.

Kumpel Lewandowskiego napadnięty we własnym domu! Miał zostać pobity, rozegrały się dramatyczne sceny

To do tych sportowców wzdychają polskie fanki!

Sensacyjna informacja ukazała się w mediach na dwa dni przed meczem 1/32 finału PP z Radunią Stężyca. Dla Wieczystej jest to jedno z najważniejszych spotkań tego sezonu, choć głównym celem jest oczywiście awans do II ligi. W tym celu latem sprowadzono na Chałupnika Augustyna i Maka, a w mediach pojawiają się doniesienia o możliwym transferze Igora Angulo. Smuda dowodził w trzecioligowych realiach prawdziwym gwiazdozbiorem, który wkrótce miał szturmem zdobyć Ekstraklasę. To wciąż jest możliwe, ale już nie pod wodzą 74-latka. Wg pierwszych doniesień następcą byłego selekcjonera reprezentacji Polski może zostać obecny szkoleniowiec Garbarni Kraków - Maciej Musiał.

Sonda
Czy Wieczysta Kraków awansuje w przyszłości do ekstraklasy?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze