Francuski prezes kocha Polonię. W sobotę "Czarne Koszule" rozpoczynają sezon III ligi

2020-08-06 21:42 Dariusz Chrabałowski
Stadion Polonii, loża VIP
Autor: Marek Yieli}ski

Nowy właściciel piłkarskiego klubu Polonia Warszawa przedstawił cele, jakie stawia przed drużyną na najbliższy sezon, który rozpocznie się za kilka dni. Francuz Gregoire Nito inwestuje miliony własne i swojej spółki SII w zespół III ligi (czwarty poziom rozgrywek).

- Kocham Polonię, to superklub. Czarna koszula to duma Warszawy – deklaruje francuski biznesmen, który przejął klub w marcu.

- Budżet na wynagrodzenia jest dwa razy większy niż rok temu. Inwestuję własne trzy miliony, milion da spółka SII. W najblizszych latach będzie w sumie sześć milionów – twierdzi łamaną polszczyzną prezes. - Klub ma pieniądze na trzy – cztery lata. Ale trzeba nam zarabiać na klub. Będziemy sprzedawać piwo i kiełbasę, będzie też działał bar. I będą wyższe ceny biletów. A jeżeli kibice narzekają, że drogo, to mam to w d…

Chociaż to III liga, bilet normalny na najbliższy sezon będzie kosztował 30 zł (przez internet) lub 40 zł (w kasie), zaś bilet VIP 100 lub 150 zł. Tylko dzieci do lat siedmiu zapłacą 1 zł.

Pierwszy mecz już w sobotę 8 sierpnia, na wyjeździe z MKS Kutno. Drużynę prowadzić ma trener Wojciech Szymanek.

- Kapitanem będzie Grzegorz Wojdyga – zapowiada prezes Nitot. - W czerwcu nie przedłużyliśmy kontraktów z trzema czwartymi drużyny. Udało się zatrudnić kilka znanych nazwisk jak Adam Pazio. Szukamy dobrego napastnika. Trener ma za zadanie wybrać najlepszych, takich, którzy chcą walczyć, i zmobilizować ich. Jeżeli nie uda się wygrać pierwszego meczu, nie ma problemu. Celem jest znalezienie się w górnej ósemce tabeli na koniec sezonu.

Najnowsze