Gorzkie słowa trenera wicemistrzów Polski. Wybrzmiały po karnych

2021-07-30 11:46
Marek Papszun
Autor: Cyfrasport Marek Papszun to najlepszy trener ubiegłego sezonu Ekstraklasy

Raków Częstochowa w sporych męczarniach wywalczył awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski rozstrzygnęli potyczkę z Suduvą Mariampol dopiero po rzutach karnych. O dość gorzki komentarz po końcowym gwizdku pokusił się trener częstochowian, Marek Papszun, który mimo wszystko docenił promocję do kolejnej fazy.

Raków Częstochowa dwoma pojedynkami z ekipą z Litwy zadebiutował w europejskich pucharach. A po 210 minutach walki na murawie w dalszym ciągu nie ma ani jednej bramki strzelonej, ani straconej. Starcia zakończyły się bowiem bezbramkowymi remisami, a o awansie do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy musiały decydować rzuty karne. Te na szczęście lepiej wykonywali częstochowianie, dzięki czemu ich pucharowa przygoda będzie trwała nadal.

Zobacz też: Hapoel Beer Sheva. Ekspert z Izraela mówi nam o rywalu Śląska

Konieczność rozstrzygnięcia starcia poprzez "jedenastki" została jednak odebrana jako pewien zawód. Gorzko podsumował to jednak trener Rakowa, Marek Papszun, cytowany przez portal "sport.pl". - Niektórym się wydaje, że takie spotkania łatwo się wygrywa. Nie jesteśmy i długo nie będziemy czołowym zespołem w Europie. Mamy naprawdę dużo problemów kadrowych. Mojej drużynie należy się szacunek za to, że mimo wszystko udało się wygrać. Nie udało wygrać w 90 minutach, nie udało się też w dogrywce i trzeba było to zrobić w rzutach karnych - stwierdził szkoleniowiec.

Zwrócił tym samym uwagę na fakt, który niestety trzeba zaakceptować, ale który jednocześnie wielu polskich fanów nadal chce odrzucić. Realnymi rywalami polskich zespołów są właśnie ekipy z Litwy i krajów ulokowanych na niższych pozycjach w rankingu UEFA. Aby ponownie mierzyć się na wysokim poziomie z najlepszymi, konieczne będzie złapanie serii pozytywnych rezultatów, o co ekipy PKO Bank Polski Ekstraklasy zabiegają w tym roku.

Kłopoty organizacyjne podczas IO. Joanna Jóźwik pokazała wszystko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze