Jan Urban

Autor: Cyfrasport Jan Urban

Słoweniec podpadł

Jan Urban o tym, dlaczego Erik Janża wyleciał z boiska. W ten sposób gracz Górnika odezwał się do sędziego

2023-12-01 23:51

Ostatnio Górnik przegrał dwa mecze z rzędu, co bardzo zdenerwowało trenera Jana Urbana. Teraz seria została przerwana, bo zabrzanie pokonali 1:0 Pogoń w 17. kolejce ekstraklasy. Ale szkoleniowiec znów miał prawo się zdenerwować na jego ze swoich podopiecznych. Po zawodach zdradził, dlaczego Erik Janża wyleciał w końcówce z boiska i osłabił śląską drużynę.

Pierwsza połowa była bardzo dobra

Górnik wygrał skromnie po golu, którego na początku strzelił Lawrence Ennali. Szkoleniowiec śląskiej drużyny tak podsumował wygraną z Pogonią. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra - powiedział trener Jan Urban podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Graliśmy tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Strzeliliśmy gola, a potem mieliśmy sytuacje do podwyższenia wyniku. Nie mogliśmy grać otwarcie, bo by nas Pogoń pokarała - przyznał.

Aleksandar Vuković nie może doczekać się tego momentu. Stanowcza deklaracja trenera Piasta

Czerwona kartka dla Janży za frajera

Ostatnie dwadzieścia minut gospodarze grali w osłabieniu po tym, jak Erik Janża został ukarany czerwoną kartką. Słoweniec miał powiedzieć obraźliwe słowa pod adresem sędziego. Co tak naprawdę się stało w tej sytuacji? - Erik Janża dostał czerwoną kartkę, bo… powiedział, że ktoś jest frajerem - wyznał trener Urban, cytowany przez PAP. - Ale on mówi, że u niego słowo frajer, to gość. Nie powinien tego robić. Gdybyśmy nie wygrali tego meczu, to Erik nie pojechałby na mistrzostwa Europy, bo bym go udusił. Obawiałem się o wynik, kiedy graliśmy w osłabieniu, bo Pogoń ma wiele jakości. W drugiej połowie po czerwonej kartce brawo dla drużyny za heroiczną walkę - dodał szkoleniowiec Górnika.

„Poldi” wrócił na murawę, a Górnik na zwycięską ścieżkę. Pogoń w Zabrzu nie miała za „Grosik” szczęścia

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?