Aleksandar Vuković

i

Autor: Cyfrasport Aleksandar Vuković

Przełamanie z beniaminkiem?

Aleksandar Vuković nie może doczekać się tego momentu. Stanowcza deklaracja trenera Piasta

2023-12-01 23:27

W ubiegłym sezonie Piast świetnie spisywał się w rundzie rewanżowej. W tej edycji gliwiczanie notują w lidze najwięcej remisów. Trener Aleksandar Vuković wierzy w to, że w końcu jego podopieczni zgarną pełną pulą w starciu z Puszczą w 17. kolejce ekstraklasy.

Puszcza prezentuje się najlepiej z beniaminków

Bilans śląskiej drużyny to dwie wygrane, 12 remisów i dwie porażki. Piast zajmuje w lidze 12. miejsce i ma tylko dwa punkty przewagi nad Puszczą, która jest w strefie spadkowej. Ekipa z Niepołomic wygrał ostatnio dwa spotkania z rzędu. - Puszcza radzi sobie zdecydowanie najlepiej ze wszystkich beniaminków - powiedział trener Aleksandar Vuković podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Zespół gra w określony sposób, który może się podobać lub nie, ale jest skuteczny. Zapewnił historyczny awans do ekstraklasy. Teraz drużyna pokazuje, że jest w stanie nawiązać walkę o pozostanie w lidze - tłumaczył Serb.

Aleks Petkow o wyczynach Śląska w ekstraklasie. Na takie porównanie pozwolił sobie gwiazdor lidera

Nie będą zadowoleni z kolejnego remisu

Piast w ostatnich sześciu meczach remisował. Czy przerwie tę serię? - Wygrana spowoduje, że te remisy mogą smakować inaczej - wyznał Vuković. - Jesteśmy w takiej pozycji, że powinniśmy zdobyć trzy punkty. Na pewno nie będziemy zadowoleni z remisu - zadeklarował szkoleniowiec Piasta.

Rafał Leszczyński nie ma wątpliwości. Bramkarz Śląska tak nazwał Jacka Magierę, co za słowa!

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Sonda
Kto w sezonie 2023/24 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
Marcin Cebula o swojej zmarnowanej „setce” i wielkich nerwach w końcówce
Najnowsze