Yevgen Konoplyanka

i

Autor: Cyfra Sport Yevgen Konoplyanka

Konoplanka nie mógł tego dłużej ukrywać! Tak potraktowali go w Cracovii, łzy same napływają do oczu po tych słowach

2022-04-29 10:41

Polacy już od pierwszych dni wojny na Ukrainie, wywołanej przez Rosję pokazują, że potrafią zjednoczyć się w trudnej chwili i pomóc potrzebującym. Schronienie w Polsce otrzymała już spora część Ukraińców - w tym również piłkarze. Nowy zawodnik Cracovii - Jewgen Konoplanka postanowił opowiedzieć, ile dobra spotkało go w ekipie z Krakowa. Po tym słowach aż serce mięknie.

Kiedy Jewhen Konoplanka przychodził do Cracovii w lutym, kibice "Pasów" byli wniebowzięci. Ukrainiec pomimo 32 lat na karku wciąż może być zaliczany do grona największych gwiazd PKO Ekstraklasy. Po tym, jak już podczas swojego pierwszego wywiadu w Polsce Konoplanka zaliczył solidną wpadkę przed kamerami, teraz Ukrainiec postanowił opowiedzieć, z jaką pomocą spotkał się z klubie z Krakowa, kiedy wybuchła wojna w jego ojczyźnie. Już w pierwszych dniach wojny Polacy po raz kolejny w swojej historii pokazali, że potrafią się zjednoczyć w trudnej chwili i pomóc potrzebującym. Nie inaczej jest w tym wypadku. Jak się okazuje, Jewhen Konoplanka mógł liczyć nie tylko na swoich kolegów z szatni, ale również - a nawet przede wszystkim na trenera Jacka Zielińskiego. Ukrainiec postanowił o wszystkim opowiedzieć przed kamerami. 

Niefortunny wpis Zbigniewa Bońka wywołał lawinę! Były prezes PZPN mocno oberwał, ruszyła lawina. Poszło o Raiolę

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji

Szczere wyznanie Konoplanki! Szczere wyznanie o trenerze i kolegach z Cracovii. Po tych słowach aż serce mięknie

Nowy nabytek "Pasów" nie miał ukrywać tego, jak został potraktowany przez trenera i kolegów z drużyny opowiadając historię, przez którą łzy wzruszenia same napływają do oczu. - Trener wezwał mnie w pierwszy dzień i zapytał, jak może pomóc. Otworzył mapę i obmyślał trasy, by moja rodzina jak najszybciej mogła znaleźć się w bezpiecznym miejscu - wyznał Konoplanka w rozmowie z "Futbol News". To jednak nie koniec, bowiem pomoc miał zaoferować również Michal Siplak. Słowak miał zaoferować Ukraińcowi nocleg dla jego rodziny w domu, który znajduje się blisko granicy z Ukrainą. 

Robert Lewandowski niezadowolony! Polak spotkał się z władzami Bayernu, może opuścić klub jeszcze tego lata

Sonda
Czy Jewhen Konoplanka będzie gwiazdą Cracovii i PKO BP Ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze