Kosta Runjaić

i

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić

Trener Legii zabrał głos

Kosta Runjaić po hicie z Lechem. Mówi o czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka

2022-10-02 12:06

To była twarda walka o punkty. Lech próbował, ale nie zdołał skruszyć obrony Legii. W efekcie w hicie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy padł bezbramkowy remis. Legia kończyła zawody w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Artur Jędrzejczyk. W sprawie tej kary głos zabrał Kosta Runjaić, trener Legii.

Ostrej walki w Poznaniu nie brakowało. Bezbramkowy remis to zasługa dobrej postawy bramkarza Kacpra Tobiasza. W końcówce drugiej połowy Artur Jędrzejczyk w nieprzepisowy sposób zatrzymał Mikaela Ishaka. Sędzia Piotr Lasyk nie miał wątpliwości i od razu pokazał zawodnikowi Legii drugą żółtą kartkę, a po chwili czerwoną. Ostatnio Jędrzejczyk pauzował w lidze właśnie z powodu nadmiaru żółtych kartek. Po zejściu doświadczonego zawodnika stołeczny zespół musiał w osłabieniu odpierać ataki gospodarzy. Mistrzowie Polski próbowali, ale bez skutku. Czerwona kartka dla „Jędzy” wywołała lawinę komentarzy. Na konferencji prasowej na ten temat wypowiedział się także Kosta Runjaić, trener Legii. - W pierwszej połowie otrzymaliśmy trzy żółte kartki - analizował szkoleniowiec warszawskiego klubu. - W drugiej części szybkie żółte kartki otrzymali Maik Nawrocki i Rafał Augustyniak. Czerwoną kartkę otrzymał także Artur Jędrzejczyk. Byłem blisko tej sytuacji. Uważam, że była to niewłaściwa decyzja. Nie osądzam jednak pracy sędziego, nie są to moje kompetencje, ale niełatwo gra się w takiej sytuacji - zaznaczył trener Kosta Runjaić.

Artur Jędrzejczyk

i

Autor: Cyfrasport Artur Jędrzejczyk
Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze