Kosta Runjaić

Autor: Cyfra Sport Kosta Runjaić

Legia Warszawa po drugim sparingu w Austrii. Tak Kosta Runjaić podsumował występ z Salzburgiem [WIDEO]

2022-06-29 20:19

Legia przebywa na zgrupowaniu w Austrii, gdzie rozegrała drugi sparing. Tym razem rywalem był Salzburg, który rywalizował w poprzednim sezonie w Champions League. Mistrzowie Austrii wypunktowali warszawski zespół. Tak trener Legii Kosta Runjaić podsumował występ podopiecznych.

Piłkarze Legii przegrali 2:3 z Salzburgiem podczas zgrupowania w Austrii. Po pierwszej połowie warszawski zespół prowadził 2:0, a gole strzelili Josue i Ernest Muci. Jednak po przerwie mistrz Austrii przechylił szalę na swoją korzyść. Kluczowe było pięć minut, gdy padły trzy gole. Dwa razy trafił Benjamin Sesko, a wygraną przypieczętował Junior Adamu, który wykorzystał rzut karny. Z graczy sprowadzonych w tym oknie w pierwszym składzie zagrali: Robert Pich i Blaz Kramer, którzy opuścili boisko w 63. minucie. Kolejny sparing już w Polsce. 1 lipca rywalem Legii będzie drugoligowy Motor Lublin.

Kadrowicz o rywalizacji w Lidze Konferencji. Tak Jacek Góralski ocenia szanse Rakowa z Astaną

Trener Kosta Runjaić po zawodach skomentował porażkę z Salzburgiem. Zwrócił uwagę na kilka elementów w grze stołecznego klubu. - W pierwszej połowie pokazaliśmy wiele rzeczy, które przygotowaliśmy na treningach - powiedział trener Kosta Runjaić, cytowany przez oficjalny portal Legii. - Zdobyliśmy dwie piękne bramki. W drugie połowie straciliśmy łatwe bramki. To potwierdzały statystyki z ubiegłego sezonu. Rzut karny, stałe fragmenty gry. Nie potrafiliśmy utrzymać dobrego rytmu, dlatego przegraliśmy. To pewna lekcja i nauka dla nas. Salzburg to dobry przeciwnik, który ma fantastyczną młodzież, stabilną filozofię i sposób selekcji zawodników - podsumował występ szkoleniowiec warszawskiej drużyny, którego opinię zacytował serwis klubowy.

Polski stoper wrócił na murawę po fatalnej kontuzji i jedenastu miesiącach przerwy. „Teraz jego celem powinien być Katar”