Legia Warszawa protestuje! Nie godzi się na karę wymierzoną za transparenty

2020-02-14 22:38 MD
Legia Warszawa kibice
Autor: Tomasz Radzik Kibice Legii Warszawa

Ciąg dalszy kwestii transparentów rozwieszonych przez kibiców Legii Warszawa podczas niedzielnego meczu z ŁKS-em Łódź. Stołeczny klub wydał oświadczenie, w którym poinformował, że odwoła się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN odnośnie kary wymierzonej z powodu wydarzeń, które zaszły w trakcie spotkania z łodzianami.

Transparenty, jakie wisiały na Żylecie, były wręcz skandaliczne. Szczególnie dotknięty mógł poczuć się Jakub Kisiel - 17-letni zawodnik Legii, który wcześniej występował w juniorskich ekipach stołecznej Polonii. "Kisiel won z Legii" - napisano na nim. Drugi zaadresowano do potencjalnego nowego inwestora "Czarnych Koszul". "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - można było przeczytać w języku francuskim.

Wobec tego na Legię Warszawa wymierzono karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych, a ponadto zakazano wejścia na najbliższe starcie PKO Ekstraklasy w Warszawie (z Jagiellonią Białystok), wszystkim osobom, które w trakcie potyczki z ŁKS-em Łódź zajmowały miejsce na trybunie północnej.

Legia oświadczyła:

"W związku z wpłynięciem do Klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligi, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że Klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa. Jak wyjaśniono, odwołanie wynika z faktu, że nie powinno się karać klubu za działanie, na które nie ma wpływu.

"Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. Decyzję Komisji Ligii uznajemy za niezrozumiałą, niesprawiedliwą i bezprecedensową" - podkreślono w komunikacie. Jednocześnie zaznaczono, że Legia krytycznie ocenia treści wywieszone na transparentach.

Tłumacząc swoją decyzję Komisja Ligi podkreśliła m.in., że "kluby biorące udział w rozgrywkach ekstraklasy zobowiązane są dbać o jej wizerunek i prestiż oraz wspólnie budować jakość rozgrywek", a ponadto "klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia Warszawa nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami".

Starcie Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok zaplanowano na sobotę, 22 lutego o godzinie 17:30. Do tego czasu sprawa z pewnością będzie miała swój ciąg dalszy.

Najnowsze