Legia Warszawa

Autor: Cyfrasport Legia Warszawa

Przewana seria bez wygranej

Dominacja Legii, załatwiła Lechię w pięć minut. Z Morishitą i Chodyną Wojskowi nie zginą! [WIDEO]

2024-10-18 22:42

Piłkarze Legii w końcu mają powody do zadowolenia. Pokonali 2:0 na wyjeździe Lechię w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zrobili to w dobrym stylu, bo od początku do końca, to oni rządzili na boisku. Warszawski zespół na tle beniaminka zaprezentował się dobrze. Bramki zdobyli: Ryoya Morishita i Kacper Chodyna. W ten sposób Legia przerwała serię czterech meczów z rzędu bez wygranej w lidze. Czy stołeczny zespół wraca do gry o mistrzostwo Polski?

Byli mocno zdeteminowani

Od początku Legia była zdeterminowana, aby z Gdańska wywieźć komplet punktów. To ona prowadziła grę w pierwszej połowie, zdominowała rywala. W tej części oddała trzy celne strzały, ale nie potrafiła potwierdzić to strzeleniem gola. Gospodarze w tej części też mieli swoją szansę, ale uderzenie gracza Lechii obronił Gabriel Kobylak. Jednak po przerwie podopieczni trenera Goncalo Feio udokumentowali przewagę. Potrzebowali pięciu minut, aby strzelić dwa gole.

Bartosz Kapustka nie ma wątpliwości. O tym piłkarzu kapitan Legii mówi, że będzie liderem kadry, sprawdzi się ta prognoza?

Chodyna z debiutanckim golem dla Legii

Najpierw zrobił to Ryoya Morishita, który wpadł na pole karne i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Lechii, który puścił piłkę między nogami. W tej sytuacji piłkę do Japończyka zgrywał głową Marc Gual. Po chwili stołeczny zespół po raz drugi zaskoczył obronę Lechii. Tym razem Kacper Chodyna przełożył piłkę na lewą nogą i strzałem w tzw. krótki róg podwyższył wynik. Inna sprawa, że w tej sytuacji lepiej powinien zachować się golkiper gdańskiego klubu. Dla Chodyny to premierowa bramka w barwach warszawskiej drużyny.

Goncalo Feio o krytyce kadrowicza Legii. Padły słowa o odpowiedzialności, motywacji i zaufaniu

Osiem celnych strzałów stołecznego klubu

Lechia chiała szybko odpowiedzieć, ale świetnie spisał się bramkarz Kobylak, który zachował czujność przy uderzeniu Zheliazko. Efektowną akcją popisał się prawą stroną Paweł Wszołek, który minął rywali, wpadł na pole karne, ale do jego podania nie doszedł żaden z kolegów. Kolejną szansę miał także Chodyna, ale tym razem uderzył wysoko nad bramką. Przewaga Legii w całym spotkaniu nie podlegała dyskusji: odddała 18 strzałów, z czego celnych było osiem. Dokonania Lechii to osiem strzałów, a tylko dwa celne.

Michał Probierz o krytyce Maximilliana Oyedele. Selekcjoner kadry przywołał ulubione powiedzenie

Wszołek harował na prawej stronie

- Najważniejsze było zwycięstwo - powiedział Paweł Wszołek w Canal+ Sport. - Cieszy czyste konto. Zagraliśmy bardzo mądrze. Byliśmy skoncentrowani. Oby to był dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Zagraliśmy dwie równe połówki. To byla nasza siła. Zagraliśmy na zero z tyłu, to też daje kopa. Dobra robota całego zespołu i sztabu - podsumował obrońca Legii.

Bartosz Kapustka na ten moment czekał osiem lat. Tak gwiazdor Legii podsumował drogę do reprezentacji Polski

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:2

0:1 Ryoya Morishita 58. min, 0:2 Kacper Chodyna 63. min

Sędziował: Piotr Lasyk. Widzów: 25 000