Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Lukas Podolski nie mógł ukryć wściekłości. Wszystko przez jedną plotkę, "trzeba nie mieć mózgu"

2022-06-27 7:31

Lukas Podolski w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" postanowił powiedzieć o tym, jak wyglądał proces wyboru nowego trenera Górnika Zabrze. Zwolnienie Jana Urbana i zatrudnienie Bartoscha Gaula traktowane jest jako wielka niespodzianka, więc część kibiców i mediów zaczęła snuć podejrzenia, że Podolski mógł mieć w tym procesie swój udział. Mistrz świata z 2014 roku jest zdenerwowany, czytając takie informacje. Jego reakcja mówi wszystko.

Lukas Podolski postanowił mocno odciąć się od plotek, które łączyły go z decyzją o zwolnieniu Jana Urbana ze stanowiska trenera Górnika Zabrze. Mistrz świata z 2014 roku w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" przyznał, że osoby snujące teorie mówiące o tym, że to on stoi za zmianami na stanowisku szkoleniowca, są "bez mózgu". Jego reakcja mówi wszystko.

Paulo Sousa otrzymał ofertę z wielkiego kraju. Nie będzie miał przerwy w trenowaniu po kolejnym blamażu

Lukas Podolski nie może powstrzymać emocji. Ta plotka go denerwuje

O plotce łączącej Podolskiego ze zwolnieniem Jana Urbana z Górnikiem Zabrze powiedział sam piłkarz w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Jego wypowiedź nie pozostawia wątpliwości względem tego, co sądzi o osobach snujących domysły.

Zawsze robi się dramat w mediach w takich sytuacjach, a na świecie takie rzeczy ciągle się zdarzają. Borussia Dortmund zwolniła trenera, jak zrobił z nią drugie miejsce i Champions League. Takie jest życie trenera. Czasem się jest pięć lat, jak Marcin Brosz w Górniku, a czasem pięć miesięcy. Jak będę kiedyś trenerem, to też będę się z tym liczył. Oczywiście, to zawsze trudne i smutne momenty, Jan Urban to legenda Górnika, dobrze nam się współpracowało i mamy dobry kontakt, po tym zwolnieniu też. I trzeba nie mieć mózgu, żeby mówić, że miałem z tym coś wspólnego, bo tak nie było. Szanowałem trenera i dalej go szanuję. Nic się nie zmieniło. Decyzję podejmował ktoś inny, nie Podolski - mówi Lukas Podolski.

Czesław Michniewicz pozwie dziennikarza. Idzie z Szymonem Jadczakiem do sądu! Ostra reakcja

Aby zobaczyć zdjęcia Lukasa Podolskiego bez koszulki, przejdź do galerii poniżej.

Podolski odcina się od plotki. O wszystkim miał decydować prezes Górnika

Jak mówi Podolski, wszystkie decyzje w kwestii nowego trenera Górnika Zabrze podejmował prezes śląskiego klubu.

- Czytałem plotki, że coś buduję w Górniku, że zwolniłem trenera i ściągam swojego pupilka, bo chcę być prezesem. Na dziś tak nie ma. Dzwonili do mnie trenerzy, chyba z trzydziestu, przysyłali CV, niektórzy z doświadczeniem pracy w Bundeslidze. Nie wiem, skąd mieli numer komórki, bo nigdy im nie dawałem. Wszystko przekazywałem prezesowi, tylko tyle mogłem zrobić. To on musiał podjąć decyzje, dokonać wyboru. Nie budujcie sobie bajek i historii. Jestem piłkarzem, chcę dalej grać w piłkę i tylko taka jest moja rola. Dobrze się czuję, lubię emocje, mecze i treningi. W pracę trenera też się nie wtrącam. Jasne, są rozmowy, i zawsze tak było, ale skład i taktykę ustala trener - mówi Podolski.

Podolski wrócił do domu. Tak przywitali go kibice Górnika Zabrze
Sonda
Czy Lukas Podolski powinien po zakończeniu kariery boiskowej zostać prezesem Górnika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze