Lukas Podolski o motywach przedłużenia umowy z Górnikiem. Nie zgadniecie, co przesądziło o jego decyzji

2022-05-20 18:12
Lukas Podolski
Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Przez wiele tygodni była to najważniejsza zagadka, która nurtowała kibiców Górnika Zabrze. Lukas Podolski (37 l.) ostatnio bowiem raczej stawiał pytania pod adresem klubu i jego włodarzy, niż składał jakiekolwiek deklaracje dotyczące swej przyszłości. W czwartek jednak podpisał nowy – roczny – kontrakt z Górnikiem. A dziś wyjaśnił motywy swej decyzji.

Jak się okazuje, decyzja o pozostaniu na Śląsku zapadła... w aucie. Na dodatek wcale nie była autonomicznym pomysłem „Poldiego”. - Zawoziłem syna na trening do akademii. I w pewnym momencie zapytałem go wprost: „Zostajemy?”. Odpowiedź była natychmiastowa. „Chodzę na „Torcidę”, dobrze się czuję w akademii. Zostańmy”. No i w ten sposób sprawa się rozstrzygnęła – Lukas Podolski z uśmiechem na ustach opowiedział historię prosto z samochodu, czyniąc w ten sposób 14-letniego Louisa Gabriela... bohaterem zabrzańskich kibiców.

Grzegorz Piechna o walce o snajperskie berło. Były najlepszy strzelec ekstraklasy wskazuje swojego faworyta

Na sobotni mecz ze Śląskiem, gdzie Górnik kończy sezon, z „Torcidą” pojedzie również Podolski-senior. - Polskim pociągiem – zapewnił przypominając, że zgodnie z obietnicą bierze wystarczającą liczbę markerów, by podpisać każdą koszulkę i każde zdjęcie doń wyciągnięte. - Czy znam kibicowskie przyśpiewki? Pewnie. Ale Louis zna je lepiej i więcej. I podśpiewuje w domu – przyznawał mistrz świata. - A czy będzie dobrym piłkarzem? Tego dziś nie wiem. Na razie najczęściej ustawiany jest jako zawodnik ofensywny. I strzela gole, choć... niekoniecznie lewą nogą – uśmiechał się dumny ojciec. Generalnie widać było, że porozumienie z Górnikiem sprawiło mu wielką frajdę.

Piotr Mowlik nie ma wątpliwości: Polacy tylko tłem. W rywalizacji o tytuł „Bramkarza sezonu” w ekstraklasie znów dominują cudzoziemcy

Sonda
Czy Lukas Podolski jest najwybitniejszym piłkarzem w historii Ekstraklasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze