Jan Urban, Lukas Podolski

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, Katarzyna Zaremba/Super Express

Łukasz Podolski po debiucie w Górniku. Tak ocenił go trener Jan Urban

2021-07-18 15:40

Piłkarze Górnika rozegrali mecz kontrolny przed startem nowego sezonu Ekstraklasy. W Zabrzu przegrali 1:3 z Banikiem Ostrawa. Po raz pierwszy zagrał Łukasz Podolski, który pokazał się w pierwszej połowie. Bramkę dla śląskiej drużyny zdobył Mateusz Cholewiak.

- Nie jest jeszcze przygotowany do meczów - ocenił po sparingu trener Jan Urban. - To, w jaki sposób gospodaruje siłami, w jaki sposób panuje nad piłką i tyle co widzi na boisku, to mu pomaga w tym, że tych braków tak bardzo nie widać jak u innych zawodników. Uważam, że Łukasz nam pomoże. To widać na treningach w małych grach, gdzie nie trzeba tyle wysiłku co w meczu. Naprawdę, jest kozak w takich grach - stwierdził szkoleniowiec.

Jan Urban o transferze byłego mistrza świata. To dla tego Łukasz Podolski wybrał grę w Górniku

W pierwszej kolejce Górnik zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Czy w tym spotkaniu wystąpi Podolski? - Będę w tygodniu z nim rozmawiał - wyjawił trener Urban - Jest zbyt doświadczonym zawodnikiem, aby oszukiwać siebie i mnie. Jeśli mi powie: trenerze, jestem gotowy na 20 minut, czy na pół godziny, to wystąpi. Jest świadomy, w jakiej jest sytuacji i dyspozycji. Musimy mieć do niego troszkę cierpliwości. Jakość było widać w pierwszej połowie jak dostawał piłkę - podkreślił opiekun śląskiej drużyny.

Mówili na niego Cesarz Estonii. Konstantin Vassiljev o szansach Flory Tallin z Legią w LM

Najnowsze