Maciej Skorża

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS

Maciej Skorża o wywalczonym tytule. To był najczarniejszy dzień dla mistrza Polski

2022-05-25 17:17

Na ten moment w Wielkopolsce czekano siedem lat. Lech Poznań sięgnął po mistrzostwo w dobrym stylu. Trener Maciej Skorża w niedawnej rozmowie z "Super Expressem" mówi o trudach sezonu, a także wspomina najczarniejszy dzień dla ekipy "Kolejorza".

Trener Maciej Skorża po ra czwarty został mistrzem Polski. Dwa tytuły wywalczył jako trener Wisły Kraków, a dwa kolejne w barwach Lecha Poznań. Jak ocenia minione rozgrywki szkoleniowiec poznańskiej drużyny? - To był bardzo trudny sezon - przyznał trener Maciej Skorża w rozmowie z naszym portalem podczas gali ekstraklasy w Warszawie. - Sezon obfitował w różne zwroty akcji. Szczególnie końcówka niosła za sobą ogromny ładunek emocjonalny. Tym bardziej cieszymy się, że udało się w takich okolicznościach, pod taką presją, sięgnąć po tytuł. Ogromne słowa uznania dla zawodników dlatego, że potrafili sobie poradzić w tych trudnych okolicznościach i w tej końcówce osiągnąć tak dobre wyniki - zaznaczył.

Jakub Kamiński o transferze do Bundesligi i nauce niemieckiego. Tak reprezentant Polski mówi o sobie

Wywiad z Maciejem Skorżą

Najtrudniejszy moment dla Lecha miał miejsce po przegranym finale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Jednak Kolejorz się pozbierał i udanym finiszem w lidze zdetronizował konkurentów w walce o tytuł. - To był najczarniejszy dzień w czasie sezonu dla naszej drużyny - wyznał nam trener Lecha. - Na szczęście w przeciągu kilku kolejnych dni potrafiliśmy oczyścić głowy i przygotować się do arcytrudnego meczu z Piastem w Gliwicach i wygrać go. To było kluczowe zwycięstwo dla losów rywalizacji o mistrzostwo Polski. Mogę jeszcze raz podkreślić, że mam ogromny szacunek do tej pracy, którą wykonała drużyna - stwierdził trener Maciej Skorża w rozmowie z "Super Expressem".

Najlepszy piłkarz ekstraklasy o wyjątkowym sezonie. Ivi Lopez mówi o Polsce, walce o tytuł i przyszłości

Sonda
Czy Lech Poznań awansuje do Ligi Mistrzów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze