Mecz Odra Wodzisław – Polonia Warszawa, wynik 2:1. Luksik dobił Polonię

2010-04-25 12:33

Polonia Warszawa wielkimi krokami zmierza do pierwszej ligi. W meczu z Odrą „Czarne Koszule” wprawdzie przeważały, ale wracają do stolicy bez punktów. Piłkarze Jose Mari Bakero chyba zapomnieli, że po upłynięciu regulaminowych 90 minut również można stracić niemal pewne punkty.

Niedawno poloniści bardzo ambitnie stawili czoła Wiśle Kraków, ale przegrali 0:1 po kiksie Sebastiana Przyrowskiego w doliczonym czasie gry. Okazuje się, że tamta sytuacja niczego warszawian nie nauczyła. W Wodzisławiu wyszli na prowadzenie po pięknym golu Daniela Gołębiewskiego i tylko kwestią czasu wydawały się kolejne bramki dla Polonii.

Przeczytaj koniecznie: Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań, wynik 0:0. Wielkie rozczarowanie w meczu o mistrzostwo Polski. Miał być hit, wyszedł kit

Na drugą połowę warszawski zespół wyszedł jednak jakby zamroczony. Najpierw dał się zaskoczyć Piotrowi Piechniakowi, a potem, w 93. minucie meczu stało się coś nieprawdopodobnego – poloniści znów przegrali mecz w ostatnich sekundach. Z dystansu strzelał Filip Luksik, piłka odbiła się od Tomasza Jodłowca, zmieniła kierunek i wpadła do bramki.

- Końcówka to koszmarne nieszczęście. Tym bardziej, że wcześniej graliśmy dobrze. Niestety, gol Piechniaka dodał rywalom skrzydeł – mówi załamany trener Polonii Jose Bakero.

Zarówno dla Polonii, jak i Odry był to mecz „o sześć punktów”. Dzięki zwycięstwu wodzisławianie zrównali się punktami z podopiecznymi Bakero.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu skandaliczna. Wyglądało to tak, jakby drużyna nie chciała wygrać. Padły mocne słowa w przerwie i od razu ruszyliśmy do ataku. Jestem dumny, że trafiłem do takiego zespołu. Z radości wypiję pewnie zimne piwko – zdradza bramkarz Odry, Arkadiusz Onyszko.

Odra – Polonia W. 2:1

0:1 Gołębiewski 25 min., 1:1 Piechniak 57 min., 2:1 Luksik 93 min

Sędziował: Paweł Gil 3        Widzów: 3000

Odra: Onyszko 3 – Kłos 3, Kowalczyk Ż 2, Dymkowski 2 (90. Pielorz), Luksik 4 – Piechniak 4, Cantoro 2 (38. Szalamberidze Ż 2), Kwiek 2 (76. Chmiest), Malinowski 1, Brasilia 4 – Bueno 2.

Polonia W.: Przyrowski 2 – Mynar 2, Jodłowiec 2, Skrzyński 1, Brzyski 2- Mierzejewski 3 (68. Mąka), Trałka Ż 3, Andreu 1, Piątek 2, Sarvas 3 (60. Sokołowski 2) – Gołębiewski 4 (82. Nikolić).
Nasza ocena: dobry minus