Mistrzowie Polski wzmacniają kadrę. Kristopher Vida nowym graczem Piasta Gliwice [WIDEO]

2020-02-26 15:42 MaSz
Piast Gliwice
Autor: CyfraSport Piast Gliwice

Piast dokonał trzeciego transferu w zimowym oknie. Nowym piłkarzem mistrza Polski został Kristopher Vida. Węgierski pomocnik podpisał 3,5-letni kontrakt z klubem z Górnego Śląska. Czy będzie wzmocnieniem ekipy prowadzonej przez trenera Waldemara Fornalika?

Podczas zimowego okna Piast nie był zbyt aktywny na rynku transferowym. Wcześniej do zespołu dołączył Tymoteusz Klupś. Młody skrzydłowy został wypożyczony do końca sezonu z Lecha Poznań. Do rozgrywek zgłoszony został także Karol Stanek, który rundę jesienną spędził w pierwszoligowym Bełchatowie.

Trzecim nabytkiem został Kristopher Vida. Węgierski skrzydłowy ma za sobą występy w klubach holenderskich (m.in. De Graafschap Doetinchem), a przez ostatnie 3,5 roku był graczem klubu DAC Dunajska Streda. W słowackim klubie w 124 meczach strzelił 32 ole i miał 18 asyst. - Zdecydowałem się na transfer, ponieważ to bardzo dobry klub i aktualny mistrz Polski - powiedział Vida na oficjalnej stronie gliwickiego klubu. - Znaczenie ma również fakt, że Piast mocno o mnie zabiegał. To sygnał, że mogę czuć się potrzebny i chciałbym się za to odwdzięczyć na boisku - tłumaczy węgierski pomocnik.

Najnowsze