Krzysztof Kubica

i

Autor: Cyfrasport Krzysztof Kubica

Transfer

Młody Polak może trafić do Włoch! Jest duże zainteresowanie, dołączyłby do innego rodaka

2022-08-22 12:15

W ostatnich latach polska kolonia piłkarska we Włoszech bardzo się rozrosła. Część naszych rodaków radzi sobie bardzo dobrze, inni zaś rzadko podnoszą się z ławki, ale władze klubów z Półwyspu Apenińskiego wciąż cenią sobie naszych zawodników. Teraz pojawiły się informacje, że lada moment kolejny zawodnik z Ekstraklasy może przenieść się do Włoch. Chce go klub, który ma już jednego Polaka w składzie.

Od dłuższego czasu w rozgrywkach Serie A oraz Serie B możemy przyglądać się poczynaniom polskich zawodników. Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Piotr Zieliński czy Kamil Glik to tylko mała część piłkarzy z naszego kraju, którzy tam grają. Okazuje się, że teraz do wspomnianego wyżej Glika może dołączyć inny Polak. Benevento, występujące obecnie w Serie B, jest bowiem zainteresowane sprowadzeniem pomocnika Górnika Zabrze, Krzysztofa Kubicy. 22-latek zachwycał w minionym sezonie, będąc drugim najlepszym strzelcem swojego klubu (9 goli), mimo że występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

Będzie dogrywka w meczu Legia – Górnik? Zawodnik gospodarzy na cenzurowanym, zabrzanie tej sprawy nie odpuszczą!

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1

Kubica w Benevento? Zagrałby u boku Glika

Krzysztof Kubica dopiero wraca po kontuzji, którą odniósł pod sam koniec poprzedniego sezonu. Jego wejścia z ławki w meczach ze Stalą czy Legią dawały pozytywne efekty, choć na listę strzelców 22-latek jeszcze się nie wpisał. Mimo że dopiero odbudowuje dyspozycję, to zdaniem portalu Interia Sport, lada moment może on zmienić otoczenie i trafić do mocniejszej ligi.

Legenda bez ogródek o Legii Warszawa po meczu z Górnikiem. Wskazuje, co należy poprawić

Zdaniem Interii włoskie Benevento, którego piłkarzem jest Kamil Glik, chce wzmocnić się pozyskaniem Kubicy. Włoski klub raczej nie miałby problemów ze sfinalizowaniem tego transferu – Polak wyceniany jest przez portal Tranfsermarkt na 2 mln euro, a jego kontrakt wygasa już za rok, co nie daje Górnikowi mocnej pozycji w negocjacjach. Co ciekawe, w rozmowie z Interią Sport do wyjazdu namawia go… Lukas Podolski. – To na pewno musi być decyzja i klubu i samego zawodnika. Jak ma szansę wyjazdu to niech próbuje – powiedział lider Górnika Zabrze.

Najnowsze