Młodzież Lecha Poznań MIAŻDŻY Ekstraklasę! Kolejorz WYPRZEDA swoje gwiazdy? | SUPER SPORT

2020-07-07 16:06 Przemysław Ofiara
Młodzi z Lecha rządzą w lidze
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Młodzi z Lecha rządzą w lidze

Cała piłkarska Polska zazdrości Lechowi Poznań młodzieży. Akademia Lecha „wyprodukowała” ostatnio wiele talentów, a najlepsi już błyszczą w Ekstraklasie. Dzięki młodym Lech wciąż walczy o najwyższe cele w lidze, ma też szanse na zdobycie Pucharu Polski. W środę w półfinale Lech zagra w u siebie z Lechią.

O tym, jaką potęgą jest młodzież Lecha, świadczy kilka statystyk. W samej 34. kolejce wystąpiło w sumie 45 młodzieżowców, najwięcej z Lecha – aż 7 (dane za ekstrastats.pl). Młodzi Lechici przebywali też najdłużej na boisku (387 minut). Wynik drugiego w zestawieniu zespołu prezentuje się blado (225 minut młodzieżowców Górnika). W sumie w tym sezonie młodzieżowcy Lecha strzelili w lidze i Pucharze Polski 26 goli (oczywiście najwięcej z całej Ekstraklasy).

Krzysztof Piątek BYCZY SIĘ na wakacjach. A jego żona czaruje SEKSAPILEM! [ZDJĘCIA]

- Tak powinna wyglądać kompozycja w każdej drużynie Ekstraklasy. Wprowadzenie młodych zawodników przynosi Lechowi dużo splendoru. Chyba zacznę im kibicować, bo podoba mi się ta polityka. W meczu z Legią oba gole strzelili młodzi chłopcy. Aż serce rośnie! - powiedział ekspert programu Super Sport Andrzej Kostyra.

Po czterech lat występów w Ekstraklasie Arka odpłynęła do pierwszej ligi

Super Sport 7 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Z kolei drugi z ekspertów, Piotr Koźmiński, zastanawiał się nad tym, czy latem młodzi z Lecha nie zostaną wyprzedani.

Mihai Radut, były gracz Lecha: Alibec zasłużył, aby grać o trofea, życzę mu transferu!

- Lech nie jest w łatwej sytuacji finansowej, bo żaden polski klub nie jest – zaczął Koźmiński. - Jeżeli będą dobre oferty, to nie ma w polskiej lidze piłkarza nie na sprzedaż. Wydaje się, że do wyjazdu dojrzał już Kamil Jóźwiak i on będzie pierwszą poznańską perełką, która zostanie sprzedana. Z kolei na Jakubów Modera i Kamińskiego jest jeszcze za wcześnie. Natomiast Filip Marchwiński, przez wielu uważany za największy poznański talent, wciąż balansuje pomiędzy pierwszym a drugim zespołem. Dobrze, że przedłużył kontrakt i nie wyjechał. To nie będzie tak, że sześciu młodych wyjedzie. Maksymalnie jeden, dwóch – podkreślił.

Jedenastka 34. kolejki Ekstraklasy. Marcin Szczepański wybrał najlepszych

Oto Rzeźnik kobiecych serc! Kuba Rzeźniczak największym amantem polskiej piłki | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze