Tymoteusz Puchacz przechodzi do Unionu

i

Autor: Cyfra Sport Tymoteusz Puchacz przechodzi do Unionu

Oficjalnie! Tymoteusz Puchacz odchodzi z Lecha Poznań! Gwiazdor "Kolejorza" nowym zawodnikiem Unionu Berlin

2021-05-18 18:11

Lech Poznań na przestrzeni ostatnich lat pokazywał, że potrafi wychować bardzo dobrych graczy, którzy nawet w młodym wieku są w stanie stać się bardzo ważnymi zawodnikami w ekipie "Kolejorza". Po tym, jak kilka miesięcy temu z wielkopolskim klubem pożegnali się m.in. Robert Gumny, Jakub Moder, czy Kamil Jóźwiak, teraz Lecha opuszcza kolejny młody gwiazdor. Tymoteusz Puchacz doszedł do porozumienia z Unionem Berlin i oficjalnie zasila szeregi klubu z Bundesligi.

Tymoteusz Puchacza od dawna znajdował się na oku kilku zagranicznych klubów, które z wielką chęcią wyciągnęłyby go z Lecha Poznań. Lewy obrońca "Kolejorza", podobnie jak Jakub Moder, Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, zaliczał się do grona najbardziej utalentowanych i najbardziej obiecujących zawodników kwestią czasu był jego transfer od silniejszego klubu. Ten moment właśnie nadszedł, bo tuż po zakończeniu sezonu 2020/21 PKO Ekstraklasy, Lech Poznań doszedł do porozumienia z Unionem Berlin w sprawie odstępnego za zawodnika, a powołany do reprezentacji Polski obrońca ustalił już warunki swojego kontraktu z nowym klubem. To pozwoliło drużynie z Wielkopolski ogłosić oficjalnie, że Puchacza odchodzi z Lecha do Unionu. 

Tymoteusz Puchacza odchodzi z Lecha Poznań

- Już rok temu dostaliśmy bardzo dobre oferty dla Tymka, ale wtedy nie było mowy o transferze. Ustaliliśmy wspólnie, że jeszcze przez rok pozostanie w Poznaniu i jeśli latem przyjdzie satysfakcjonująca propozycja, to dostanie zielone światło na wyjazd. To zresztą jedyny piłkarz, który dostał od nas taką zgodę i przyrzeczenie na ewentualne odejście w najbliższym okienku transferowym. Warunkiem była jednak dobra propozycja także pod względem piłkarskiego rozwoju Tymka. Uważamy, że 1. Bundesliga i Union Berlin to dla niego dobry krok. Życzymy mu powodzenia i nie żegnamy się, tylko mówimy do zobaczenia - przyznaje dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Widoków z okna domu Arkadiusza Milika mogą pozazdrościć miliony. Obrazki jak w raju, co za krajobraz

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę. "To SKANDAL! Mam do pana jedno pytanie...

Żelazny żołnierz "Kolejorza"

Pomimo młodego wieku, 22-latek był jednym z pierwszych wyborów trenerów Lecha Poznań w tym sezonie zagrał w 41. meczach w tej kampanii, strzelając przy tym 3 bramki i zaliczając 6 asyst. Łącznie dla ekipy z Wielkopolski zagrał w 82. spotkaniach, w czasie których 7 razy wpisał się na listę strzelców i zanotował 12 asyst. Lech ma otrzymać za swojego byłego zawodnika 3,5 mln euro plus bonusy. 

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę. "To SKANDAL! Mam do pana jedno pytanie..."

Sonda
Czy interesujesz się polską Ekstraklasą?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze