Bartosz Salamon

i

Autor: Cyfrasport Bartosz Salamon

Piłkarz kadry przyjął zakazaną substancję?

Olimpijka kontruje komunikat Lecha w sprawie dopingu Bartosza Salamona. „Nie ma to jak wiarygodny przekaz”

2023-04-05 16:26

Szerokim echem w świecie sportu odbija się sprawa reprezentanta Polski w piłce nożnej i piłkarza Lecha Poznań Bartosza Salamona. Przypomnijmy, że we wtorek 4 kwietnia Lech poinformował, że u Salamona podczas badania antydopingowego wykryto chlortalidon – substancję będącą na liście zakazanych środków dopingujących. Głos zabierają specjaliści, ale i wybitni sportowcy. Sprawę skomentowała jednoznacznie dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska.

– Ta wiadomość jest dla mnie wielkim zaskoczeniem – przyznał Salamon po tym jak klub ogłosił, że po meczu pucharowym ze szwedzkim Djurgardens w Sztokholmie wykryto u niego niedozwoloną substancję dopingową. Lech w komunikacie sugerował od razu, że środek obecny w organizmie Salamona jest stosowany w leczeniu nadciśnienia i nie przynosi żadnej korzyści „w rozumieniu poprawy zdolności wysiłkowych zawodnika”. Takie wyjaśnienie jednak nie spotkało się ze zrozumieniem naszej czołowej olimpijki. Agnieszka Kobus-Zawojska wskazuje, że brak działania poprawiającego wydolność nie jest w żadnym wypadku okolicznością łagodzącą.

Co dalej ze sprawą Salamona? Szef POLADA tłumaczy, dobre informacje dla kibiców Lecha Poznań

„Sprytny komunikat” Lecha

Komunikat sprytny” – napisała na Twitterze czołowa polska wioślarka. I kontynuowała: „Lek na nadciśnienie, który nie przynosi korzyści zdolności wysiłkowej zawodnika. Prawda jest taka: diuretyk, lek moczopędny, który maskuje przyjmowanie innych substancji. Nie ma to jak wiarygodny przekaz. I tak życzę kibicom, aby zawodnik okazał się niewinny” – stwierdziła sportsmenka.

Szok! Bartosz Salamon z pozytywnym testem badania antydopingowego! Wiadomo, czy będzie zawieszony

Wypowiedź olimpijki spotkała się z zainteresowaniem kibiców i wywołała kontrowersje – w tym sensie, że można było ją odebrać tak, że przesądza o winie. Na to Zawojska odpowiedziała kolejnym wpisem twitterowym.

Jestem ambasadorem czystego sportu i tyle. Uważam, że nie ma miejsca dla dopingu. Moje słowa nie są kontrowersyjne, tylko takie jak ja widzę sport. Liczę, że zawodnik okaże się niewinny. Niemniej jednak nie mówmy, że ten lek nic nie wnosi, bo ten lek maskuje inne substancje” – skwitowała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze