Bartosz Salamon

i

Autor: PRZEMYSŁAW SZYSZKA/CYFRASPORT Bartosz Salamon

Nie do wiary!

Szok! Bartosz Salamon z pozytywnym testem badania antydopingowego! Wiadomo, czy będzie zawieszony

2023-04-04 21:05

Ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba! Lech Poznań poinformował, że obrońca Bartosz Salamon miał pozytywny wynik badania antydopingowego. Chodzi na razie o próbkę A, piłkarz na razie nie został zawieszony. Salamon to reprezentant Polski, grał w ostatnim meczu z Albanią (1:0).

Salamon ostatnio imponował świetną formą. Dobra gra w Lechu poskutkowała powołaniem do reprezentacji Polski, w której piłkarz zaprezentował się bardzo dobrze. Wczorajsza informacja zszokowała jednak środowisko piłkarskie.

- Lech Poznań otrzymał we wtorek informację, że próbka A badania antydopingowego przeprowadzonego u Bartosza Salamona po rewanżowym meczu ze szwedzkim Djurgårdens IF w Sztokholmie dała wynik pozytywny, który wykazał obecność chlortalidonu, substancji stosowanej w leczeniu nadciśnienia i nie przynoszącej żadnej korzyści w rozumieniu poprawy zdolności wysiłkowych zawodnika. Piłkarz nie został zawieszony i może bez przeszkód grać do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy – czytamy w oświadczeniu klubu.

Piłkarz Lecha Poznań Bartosz Salamon z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego.

Do sprawy bardzo szybko odniósł się sam Bartosz Salamon, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Ta wiadomość jest dla mnie wielkim zaskoczeniem i kto mnie zna wie, że jestem bardzo uważny na każdy suplement czy lek, który przyjmuje i zawsze konsultuję go z lekarzem Klubu. Wierzę, że wszystko zostanie wyjaśnione i będę mógł spokojnie kontynuować grę bez żadnej przerwy – podkreślił Salamon.

W oświadczeniu Lech Poznań starał się mocno stanąć po stronie Salamona.

- Badania antydopingowe są standardową procedurą przy każdym meczu pod patronatem UEFA. To pierwszy przypadek pozytywnego wyniku testu przy kilkudziesięciu testach, którym nasi zawodnicy byli poddani w ostatnich sezonach. Wyjaśnieniu będzie podlegać to, w jaki sposób wykryta substancja dostała się do organizmu piłkarza. Gracz nie przyjmował jakichkolwiek leków i suplementów diety bez zgody oraz konsultacji sztabu medycznego KKS Lech. Zrobimy wszystko, żeby wyjaśnić tę sprawę w imieniu Bartka, o którego niewinności jesteśmy przekonani. Ma nasze pełne wsparcie. Gracz przy naszym udziale zgłasza się do organizacji antydopingowych z wnioskiem o ponowienie badania. Lech stosuje wszystkie procedury przewidziane przepisami Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Dlatego jako klub jesteśmy gotowi do pełnej współpracy w celu wyjaśnienia sprawy – czytamy w oświadczeniu.

Bartosz Salamon po meczu Polska - Albania
Sonda
Czy Lecha Poznań stać na wygranie Ligi Konferencji Europy?
Najnowsze