Oto siedziba nowego inwestora Wisły Kraków? Sklepu z cygarami się nie spodziewaliście!

2018-12-21 11:18
Siedziba Noble Capital Partners w Londynie
Autor: Google Maps Siedziba Noble Capital Partners w Londynie

Takich ustaleń niewielu się spodziewało. Korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen postanowił sprawdzić siedzibę firmy Noble Capital Partners, mającej wziąć udział w przejęciu Wisły Kraków. Okazało się, że kierujący nią Szwed Mats Hartling pojawia się w londyńskim biurze zaledwie raz w tygodniu. Co więcej, znajduje się tam... sklep z cygarami.

Właścicielami Wisły Kraków mają zostać Vanna Ly, członek rodziny królewskiej z Kambodży i prowadzący firmę Alelega, i Szwed Mats Hartling, dyrektor firmy Noble Capital Partners. - Inwestorzy zobowiązali się spłacić wszystkie zaległe pensje piłkarzy oraz zobowiązania z tytułu podatków i ZUS-u. Ma się to odbyć do 28 grudnia. Jeśli pieniądze wpłyną na konto, Alelega i Noble Capital Partners staną się właścicielami Wisły - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Adam Pietrowski, związany z transakcją sprzedaży zadłużonego klubu.

Korespondent RMF FM z Londynu postanowił sprawdzić firmę, z którą związany jest Szwed. Trop powiódł Bogdana Frymorgena pod numer 106 przy ulicy Mount Street. To centralny Londyn i dzielnica popularna szczególnie wśród zamożnych stolicy Anglii. "Na parterze budynku mieści się sklep z cygarami" - czytamy w relacji.

Położenie siedziby Noble Capital Partners na mapie Londynu
Autor: Google Maps Położenie siedziby Noble Capital Partners na mapie Londynu

Jedna ze sprzedawczyń powiedziała dziennikarzowi, że Hartling w biurze jest tylko raz w tygodniu, a później znika. "W odpowiedzi Mats Hartling rzucił krótkie "tak" i odłożył słuchawkę" - napisano na stronie radia po tym, jak zapytano Szweda czy jest wciąż dyrektorem firmy.

Okolica siedziby Noble Capital Partners
Autor: Google Maps Okolica siedziby Noble Capital Partners

Dziennikarz postanowił o to zapytać, ponieważ na stronie firmy widnieje informacja, według której Mats Hartling nie pełni swojej funkcji od 2017 roku. Później jeszcze tylko przesłał maila, w którym przekazał, że "wciąż jest dyrektorem firmy z upoważnienia zarządu".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze