Pogoń Szczecin

Autor: Cyfrasport Pogoń Szczecin

Paulo Sousa miał no(u)sa. Kadrowicze dali wygraną Pogoni w Bielsku-Białej [WIDEO]

2021-04-16 19:47

Pogoń Szczecin coraz wygodniej czuje się na pozycji wicelidera PKO BP Ekstraklasy. Nic nie zmieni się po tym weekendzie. Piłkarze Kosty Runjaica wygrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 w pierwszym spotkaniu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Do siatki gospodarzy drogę znaleźli Kacper Kozłowski i Sebastian Kowalczyk. Bielszczanie mogą po tej serii gier spaść na ostatnie miejsce w lidze.

Od pierwszych minut było widać, że druga drużyna ekstraklasy gra z drugą drużyną... od końca. Od zwycięstwa Pogoni Szczecin w Bielsku-Białej z Podbeskidziem rozpoczęła się 25. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Portowcy mecz na Śląsku przeszli niezwykle suchą stopą. Wygrali 2:0, a gole strzelali kadrowicze Paulo Sousy (powołani na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami z Węgrami, Andorą i Anglią).

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Prowadzenie Pogoni w 33. minucie dał Kacper Kozłowski, który strzałem głową wykorzystał efektowną akcję i dośrodkowanie Michała Kucharczyka. To był pierwszy gol 17-letniego pomocnika w ekstraklasie

Osiemnaście minut po zmianie stron wynik podwyższył Sebastian Kowalczyk, pewnie wykorzystując rzut karny. Podbeskidzie mogło przegrać wyżej, ale w 65. minucie sytuację sam na sam zmarnował Kucharczyk. To pierwsza porażka u siebie Podbeskidzia w tym roku. Wcześniej - 11 grudnia ubiegłego roku - Piast Gliwice wygrał w Bielsku-Białej aż 5:0.

Robert Lewandowski wrócił do treningów z piłką [GALERIA]

Podbeskidzie potrafiło tylko raz zagrozić bramce Dante Stipicy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry z linii szesnastego metra płasko uderzał Marko Roginic, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Bez żadnej okazji na zdobycie bramki mecz zakończył Kamil Biliński, najgroźniejsza strzelba bielszczan, autor aż dziesięciu goli w lidze.

Podbeskidzie Bielsko Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: Kozłowski 33, Kowalczyk z karnego 63