Raków

i

Autor: Cyfra Sport Raków

Porozmawialiśmy ze sternikiem Rakowa

Piękne słowa Wojciecha Cygana o Ivim Lopezie: Częstochowa to jego miejsce na ziemi

2022-08-22 16:19

Cała Polska zachwyca się grą Rakowa Częstochowa, który w czwartek będzie bronić jednej bramki przewagi z pierwszego meczu ze Slavią Praga. Piłkarze wicemistrzów kraju jeszcze nie awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, ale już są coraz bardziej rozchwytywani. Przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan uspokaja: nikogo nie musimy sprzedawać.

- Sporo zachwytów nad Rakowem na starcie sezonu, pewnie miło posłuchać?

- Byłbym spokojny z takimi ocenami, bo jak spojrzymy na tabelę, to przecież prowadzi Wisła Płock. Wszyscy z uznaniem powinniśmy patrzeć na to, co w Płocku. Wiadomo, że nie rozegraliśmy wszystkich spotkań, na razie robimy wszystko, aby przygotować się do rewanżowego meczu ze Slavią Praga w LKE. Po tym meczu, jeśli będzie on przebiegał podobnie jak mecz w Częstochowie, to będziemy mogli mówić o Rakowie w samych superlatywach.

- Vladan Kovačević myśli o wyprowadzce z Częstochowy? Nikt w ekstraklasie nie przejdzie obojętnie obok oferty z Benfiki Lizbona….

- Z pewnością. Najważniejsze jest zdrowie Vladana i to nas interesuje najbardziej. Robimy wszystko, by był już w najlepszej dyspozycji. Rozmawiałem z nim i wiem, że czuje się dobrze. O transferze nie rozmawialiśmy, ale wiemy, jaką ma dla nas wartość. Może nam wiele meczów „wybronić” i nie jesteśmy wcale zmuszeni do myślenia o wychodzącym transferze.

Piękna asysta Kamila Jóźwiaka! Świetne zagranie, Polak przełamał swoją niemoc w lidze

PKO EKSTRAKLASA odc 02

- Raków podpisał nowy kontrakt z Ivim Lopezem. Po niego też ustawia się kolejka chętnych. Ile trzeba byłoby zapłacić?

- To zależy jakie będziemy mieć oferty. Taki Ivi musiałby być zadowolony z oferty jaką by dostał od klubu i my z kwoty jaką by ten klub chciał zapłacić. Trudno rzucać kwoty w przestrzeń i rozkręcać dyskusje. Podkreślam to kolejny raz, że Ivi się dobrze czuje w Częstochowie. Jest tutaj gwiazdą, jest uwielbiany przez tłumy, powiedziałbym, że jest takim lokalnym celebrytą. Osobą, która gdziekolwiek się pojawia, to wzbudza zainteresowanie. To na ten moment jego miejsce na ziemi i to nie jest tak, że on w obecnej chwili przegląda atlas świata i szuka kolejnego klubu.

- Ponoć Raków zastanawia się nad sprowadzeniem wahadłowego?

- Być może jakiś wahadłowy jest w drodze, ale raczej na jasną górę, by odwiedzić duchową stolicę Polski. Według mojej wiedzy, to żaden wahadłowy do nas się nie wybiera.

- Czy wygrana Slavii Praga z Pardubicami aż 7:0 Pana martwi?

- Niespecjalnie. Patrzyłem na ten wynik, ale tam była czerwona kartka, każdy mecz jest inny. My do spotkania podchodzimy bardzo poważnie i żaden wynik ligowy Slavii nie jest w stanie nas wyprowadzić z równowagi, z tego, co chcemy zrobić.

CAŁA ROZMOWA NA KANALE YT SUPER EXPRESS SPORT W PROGRAMIE PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASA RAPORT. PREMIERA W KAŻDY PONIEDZIAŁEK PO GODZ. 17.00

Kumpel Lewandowskiego nie zapomniał o Polaku. Musiał skomentować jego wyczyn, wystarczyło jedno słowo

Najnowsze