Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Wisła Kraków

Wisła Kraków wygrzebała się ze strefy spadkowej! Savicević bohaterem [WIDEO]

2020-02-16 17:13

Wisła Kraków nie zwalnia tempa! Po udanej inauguracji rundy wiosennej i zwycięstwie 3:0 z Jagiellonią "Biała Gwiazda" pokonała Zagłębie Lubin na wyjeździe 1:0. Efektowną bramką popisał się Vukan Savicević, a triumf w Lubinie pozwolił Wiśle wydostać się ze strefy spadkowej.

Zagłębie Lubin przystępowało do tego meczu podrażnione porażką 0:2 z Piastem w poprzedniej kolejce, ale znów musiało uznać wyższość przeciwnika. Nic dziwnego, skoro "Miedziowi" w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. Wisła próbowała, ale brakowało im skuteczności, dlatego pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona była o wiele ciekawsza. W 64. minucie fantastycznym podaniem popisał się Maciej Sadlok, który dograł długą piłkę do Vukana Savicevicia. Czarnogórzec w ekwilibrystyczny sposób oddał strzał tyłem do bramki i zaskoczył bramkarza Zagłębia. To drugi ligowy gol Savicevicia w tym sezonie.

Miedziowi rzucili się do odrabiania strat, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie wiślackiej obrony. Byli tego blisko w 80. minucie, kiedy to Filip Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Lubomira Guldana, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Rafał Janicki.

Dzięki tej wygranej podopieczni Artura Skowronka wydostali się ze strefy spadkowej i są na 13. miejscu. Z kolei Zagłębie pikuje w dół - aktualnie zajmują 11. pozycję.

Zagłębie - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: Savicević 64

Zagłębie: Konrad Forenc - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Sasa Zivec (74. Patryk Szysz), Jakub Tosik (74. Matyas Tajti), Bartosz Slisz, Filip Starzyński, Damjan Bohar - Bartosz Białek

Wisła K.: Michał Buchalik - Łukasz Burliga (46. David Niepsuj), Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok - Jakub Błaszczykowski, Gieorgij Żukow, Vullnet Basha, Vukan Savićević (75. Nikola Kuveljić), Kamil Wojtkowski - Alon Turgeman (81. Aleksander Buksa)

Żółte kartki: Wojtkowski, Savićević.