Podbeskidzie - Legia, wynik 0:1. Młody Wolski rozbił górali

2012-03-12 10:06

Legia może i ściągnęła zimą kolejne zagraniczne gwiazdy, ale na wiosnę punkty dla niej zdobywa głównie Polak, który w listopadzie skończył 19 lat. Przed tygodniem Rafał Wolski trafił ŁKS (2:0), a teraz jego piękny gol dał "wojskowym" zwycięstwo na gorącym terenie w Bielsku-Białej (1:0). Popisy młodego legionisty oglądał z trybun selekcjoner Franciszek Smuda (64 l.). Pachnie powołaniem do kadry...

- Po meczu tak wycałowaliśmy Rafała, że nawet nie musiał się kąpać - żartował Michał Żewłakow, dla którego było to spotkanie nr 100 w polskiej Ekstraklasie (79 w Polonii, 21 w Legii).

Wolski zasłużył na te całusy, bo jego występ w Bielsku-Białej był imponujący. Po meczu piłkarze Legii zgodnie narzekali na nierówną murawę, ale świetnie wyszkolonej technicznie młodej gwiazdce te wertepy nie przeszkadzały. A tuż przed przerwą nastolatek dał prawdziwy popis. Gospodarze wykonywali rzut wolny przed polem karnym Legii, ale zrobili to tak nieudolnie, że goście wyprowadzili szybki kontratak.

Przeczytaj koniecznie: Ariel Borysiuk: Nie żałuję transferu do Kaiserslautern. WYWIAD

Po chwili Wolski ośmieszył Łukasza Mierzejewskiego i popędził na bramkę Richarda Zajaca, ale ten odważnym wyjściem poza pole karne wybił mu piłkę. Wolski przytomnie dopadł do niej, ograł kolejnego obrońcę, po czym odwrócony tyłem do bramki rywali ślicznym lobem z 18 metrów trafił do siatki. - Po prostu poszedłem za piłką, tak jak mnie uczono. Miałem też trochę szczęścia - mówił skromnie bohater meczu.

Dzięki efektownej akcji Wolskiego Legia wygrała 1:0. Jednak bardzo możliwe, że Dusan Kuciak nie uchronił przed porażką. W 13. minucie Dariusz Łatka posłał precyzyjną bombę zza pola karnego, ale słowacki bramkarz w nieprawdopodobny sposób koniuszkami palców odbił piłkę na rzut rożny. Mogło być 1:0 dla Podbeskidzia. A Legia w tym sezonie przegrała wszystkie mecze, w których jako pierwsza traciła bramkę...

Końcówka spotkania była bardzo dramatyczna. W 84. minucie Danijel Ljuboja wykonywał rzut karny, ale strzelił fatalnie i Zajac obronił. Niewykorzystane sytuacje często się mszczą i w ostatnich minutach Legia musiała odpierać groźne ataki rywali. Ale tym razem "wojskowym" się upiekło.

- Jadąc tu, wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. W końcu Podbeskidzie nie przegrało u siebie od 17 września - przypomniał trener Maciej Skorża.

Podbeskidzie - Legia 0:1

0:1 Wolski 45. min

Sędziował: Paweł Pskit 5. Widzów: 4300

Podbeskidzie: Zajac 4 - Sokołowski 3, Dancik 2, Konieczny 3, Mierzejewski Ż 1 - Ziajka 3, Łatka 3, Elmalich Ż 1 (46. Malinowski 3), Rogalski Ż 2, Patejuk 3 (72. Curić Ż) - Demjan 2 (73. Sikora).

Legia: Kuciak 5 - Jędrzejczyk Ż 3, Żewłakow Ż 4, Astiz Ż 4, Wawrzyniak 3 - Wolski Ż 5 (82. Żyro Ż), Rzeźniczak 3, Vrdoljak Ż 2 (46. Radović) 3, Gol 2, Kucharczyk 2 (75. Novo Ż) - Ljuboja 2