Autor: cyfrasport.pl

Euforia w Białymstoku

Portugalczyk Nene bohaterem Jagiellonii. Gol cudo w Białymstoku! [WIDEO]

2022-08-19 20:38

Jagiellonia w dramatycznych okolicznościach pokonała Miedź Legnicę 2:1. Rozstrzygnięcie padło w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, po fantastycznym strzale Nene.

.

W 12. min Luciano Narsingh zakręcił dwoma obrońcami Jagiellonii i podał do Olafa Kubackiego. Ten mając 7 metrów do bramki, a do tego dużo miejsca i czasu dokonał czegoś nieprawdopodobnego - nie trafił czysto w piłkę i ta poleciała kilka metrów od bramki. Trudno będzie przebić to pudło w rozpoczętej meczem w Białymstoku kolejce. Niefortunnemu strzelcowi trudno było się pozbierać przez następne minuty, bo nie chciał podejść w przerwie do kamer Canal +. Piłkarze Miedzi jednak dopięli swego w pierwszej połowie. W 32. min po ich szybkiej akcji obrońca Jagi Mateusz Skrzypczak blokując jednego z piłkarzy Miedzi dotknął piłkę ręką, a sędzia po analizie VAR wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Chilijczyk Angelo Henriquez. W 66. min mieliśmy powtórkę sytuacji z zagraniem ręką i analizą VAR, choć tym razem trudniejszą do oceny. Po analizie i sprawdzeniu przez arbitra głównego uznali, że Hubert Matynia po strzale Marca Guala dotknął piłki ręka i przyznali karnego.

Klub z Premier League zainteresowany Janem Bednarkiem. Dołączy do kolegi z reprezentacji?

Wykorzystał go Gaul, a co gorsza dla Miedzi, za zagranie ręką Matynia dostał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Piłkarze Jagiellonii poczuli krew i chcieli wykorzystać przewagę liczebną. W 79 . min w doskonałej sytuacji znalazł się Martin Pospisil, ale przekombinował i bramkarz Lenarcik wyłuskał mu piłkę. Bramkarz gości był bezradny w piątej, ostatniej minucie doliczonego czasu. Po wybiciu piłki przez jednego z obrońców, Portugalczyk Nene znakomitym strzałem z powietrza z ponad 20. metrów trafił w samo okienko, czym spowodował euforię wśród kolegów i na trybunach. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył mecz.

Będą zmiany w kadrze Lecha. Obrońca ma zielone światło, znów powróci temat Kądziora?!

Bramka: 0:1 Angelo Henriquez (32-karny), 1:1 Marc Gual (69-karny), 2:1 Nene (90+6).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Mateusz Skrzypczak, Nene. Miedź Legnica: Carlos Julio Martinez, Hubert Matynia, Jeronimo Cacciabue.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Miedź Legnica: Hubert Matynia (68).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 8407.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (46. Bojan Nastic), Israel Puerto (86. Fedor Cernych) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk (70. Martin Pospisil), Nene, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik (86. Mateusz Kowalski) - Marc Gual, Bartosz Bida (70. Wojciech Łaski).

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Carlos Julio Martinez (62. Jens Martin Gammelby), Nemanja Mijuskovic, Levent Gulen, Hubert Matynia - Luciano Narsingh (62. Kamil Zapolnik), Maxime Dominguez (70. Jon Aurtenetxe), Santiago Naveda, Jeronimo Cacciabue, Olaf Kobacki (76. Maciej Śliwa) - Angelo Henriquez (76. Koldo Obieta).(PAP)