Polonia Warszawa. Prezes miał haka na Bakero. Znajdzie na Janasa?

2010-09-14 11:30

301 dni pracy z Polonią i wystarczy. Zaraz po przegranym 1:3 meczu z Koroną prezes Józef Wojciechowski (63 l.) postanowił zwolnić Jose Mari Bakero (47 l.), a wczoraj rano Hiszpan rozwiązał kontrakt z "Czarnymi Koszulami". Nowym trenerem został Paweł Janas (57 l.).

Wczorajszy poranny trening piłkarzy z Konwiktorskiej poprowadził już asystent trenera - Piotr Stokowiec (38 l.). Bakero był w tym czasie na dywaniku u właściciela klubu.

Wojciechowski już kilka minut po meczu z Koroną na pytanie, czy Hiszpan straci pracę, tylko machał ręką i zdenerwowany kręcił głową. Nie chciał niczego komentować. Ale jego mina mówiła wszystko: trener mógł zacząć się pakować.

Przeczytaj koniecznie: Jagiellonia Białystok nową siłą Ekstraklasy

Zdaniem współpracowników Wojciechowskiego, deweloper tylko czekał na pretekst do rozwiązania umowy z byłą gwiazdą Barcelony. Nie zapomniał Bakero awantury na posezonowym przyjęciu, gdy szkoleniowiec zażądał podwyżki i przywrócenia do pracy jego brata.

Od tamtego spięcia prezes - w swoim stylu - coraz brutalniej ingerował w decyzje Bakero, wchodził nawet do szatni w przerwie meczu. I najważniejsze: narzucił trenerowi recenzenta w postaci dyrektora sportowego Pawła Janasa. Hiszpan wszystkie szykany przyjmował ze spokojem, co jeszcze bardziej irytowało Wojciechowskiego. Aż wreszcie przyszła porażka z Koroną. I pretekst do pozbycia się Bakero.