Piotr Wlazło

Autor: Cyfrasport Piotr Wlazło strzelił dwa gole z rzutów karnych w meczu z Górnikiem Zabrze

Przełamanie beniaminka z Niecieczy. Termalice w końcu Wlazło [WIDEO]

2021-09-26 15:19

Piłkarze Termaliki Nieciecza w końcu mają powody do zadowolenia. Najpierw wywalczyli awans w Pucharze Polski (triumf ze Śląskiem Wrocław), a teraz zanotowali pierwszą w tym sezonie wygraną w lidze. Beniaminek przegrywał, ale zdołał się podnieść i pokonał Górnika Zabrze 3:1. W ciągu ośmiu minut padł trzy gole, z czego dwie z rzutów karnych strzelił Piotr Wlazło.

Gospodarze przystąpili do tego meczu podbudowani czwartkowym zwycięstwem w 1/32 finału Pucharu Polski ze Śląskiem we Wrocławiu. Wówczas z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz Łukasz Budziłek i trener Mariusz Lewandowski zdecydował, że zastąpi Tomasza Loskę także w spotkaniu ekstraklasy. W pierwszych minutach aktywniejsi byli goście. W 9. minucie Budziłek wybił spod nóg piłkę Piotrowi Krawczykowi w sytuacji sam na sam, a za moment Nemanja Tekijaski zablokował dobitkę Bartosza Nowaka. To była znakomita okazja, aby Górnik objął prowadzenie. Dziesięć minut później Budziłek popisał się świetną interwencją broniąc strzał Erika Janzy z rzutu wolnego. Gospodarze dopiero w 25. minucie przeprowadzili groźniejszą akcję, zakończoną minimalnie niecelnym strzałem Adama Radwańskiego. Potem już do końca pierwszej połowy niewiele ciekawego działo się na boisku. Obydwa zespoły wymieniały wiele podań, ale robiły to w zbyt wolnym tempie, aby zaskoczyć defensywę rywala. Dopiero tuż przed przerwą sytuację strzelecką miał Nowak, lecz nie trafił w bramkę.

Kapitalna bomba Azera. Tak Mahir Emreli zaskoczył bramkarza Rakowa [WIDEO]

Na drugą połowę trener Górnika Jan Urban wprowadził do gry Lukasa Podolskiego. To właśnie były reprezentant Niemiec wywalczył rzut rożny, po rozegraniu którego Rafał Janicki mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę. W 63. minucie ręką w polu karnym zagrał Alasana Manneh. Arbiter, po interwencji VAR, obejrzał zdjęcie na monitorze i podjął decyzję o podyktowaniu "jedenastki". Jej egzekutorem był Wlazło. Pierwszy strzał kapitana Bruk-Betu Grzegorz Sandomierski sparował na rzut rożny, ale sędzia zarządził powtórkę, gdyż bramkarz Górnika przed strzałem wyszedł do przodu i nie miał kontaktu z linią. W powtórce Wlazło posłał piłkę w ten sam róg, ale z większą precyzją i doprowadził do wyrównania. Ta sytuacja na tyle zdekoncentrowała zawodników z Zabrza, że po chwili stracili drugiego gola. Bartłomiej Kukułowicz dośrodkował z lewej strony, a wprowadzony chwilę wcześniej Kacper Śpiewak strzałem głową posłał piłkę do siatki. Jakby tego było mało, kwadrans przed końcem arbiter po raz kolejny został wezwany, aby przeanalizować sytuację na monitorze z faulem Podolskiego w polu karnym i ponownie jego decyzja oznaczała podyktowanie "jedenastki" dla gospodarzy. Wlazło tym razem zmylił Sandomierskiego i gospodarze objęli prowadzenie 3:1. Goście nie byli już w stanie odrobić strat.

Napastnik Leicester zapamięta spotkanie z Burnley. Jamie Vardy ostrzega Legię [WIDEO]

Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3:1

0:1 Rafał Janicki 55, min, 1:1 Piotr Wlazło 68. min (karny), 2:1 Kacper Śpiewak 70. min, 3:1 Piotr Wlazło 76. min (karny)

Sędziował: Łukasz Szczech. Widzów: 4 028