Rafał Boguski rozstał się z Wisłą. Poszedł do Puszczy

2021-06-21 13:06
Piłka nożna, Rafał Boguski, Puszcza Niepołomice
Autor: Puszcza Niepołomice Rafał Boguski z koszulką Puszczy Niepołomice

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich ligowców, 37-letni pomocnik Rafał Boguski, znalazł nowy klub. Piłkarz, który prawie całą karierę spędził w Wiśle Kraków, przenosi się do niższej klasy rozgrywkowej. W poniedziałek 21 czerwca został zawodnikiem pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Klub z Niepołomic ogłosił tę informację na swojej stronie internetowej.

Puszcza w minionym sezonie I ligi zajęła 13. miejsce. W 34 spotkaniach zaliczyła 10 zwycięstw, 7 remisów i 17 porażek. Rafał Boguski wzmocni zespół po podpisaniu dwuletniego kontraktu. Boguski pochodzi z Ostrołęki. Karierę rozpoczął w ŁKS Łomża, skąd trafił do Wisły Kraków. Z krakowskiego zespołu trafił na wypożyczenie do GKS-u Bełchatów. W sezonie 2006/2007 w barwach ekipy z Bełchatowa zdobył wicemistrzostwo Polski. Największe sukcesy w karierze święcił w Wiśle Kraków. Trzykrotnie zdobył z zespołem Białej Gwiazdy mistrzostwo Polski. W sezonie 2016/2017 Boguski zdobył 12 goli, co było jego najlepszym wynikiem strzeleckim w jego karierze.

Jan Tomaszewski po meczu Polska-Hiszpania

Gdy Grzegorz Krychowiak pokazał zdjęcie swoich braci, zapanowała konsternacja. Nikt się nie mógł spodziewać, że tak wyglądają!

W sezonie 2020/21 Rafał Boguski wystąpił w 11 spotkaniach Ekstraklasy i strzelił 2 gole. Nowy nabytek Puszczy Niepołomice ma także w karierze epizod w reprezentacji Polski. W drużynie narodowej zaliczył 6 meczów i strzelił 3 bramki (jedną z Serbią w meczu towarzyskim w 2008 r., dwie z San Marino w eliminacjach MŚ w 2009 r.).

Poważne problemy przed meczem o wszystko ze Szwecją. Żołnierz Sousy może wypaść

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE