Cracovia - Widzew Łódź

Autor: Cyfrasport Cracovia - Widzew Łódź

mogło skończyć się fatalnie

Skandaliczne sceny na meczu Cracovia – Widzew. To mogło skończyć się tragedią, czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

2024-08-05 22:20

Mecz Cracovii z Widzewem Łódź kończył 3. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem łódzkiego zespołu 3:1, ale więcej niż o wyniku, mówi się o tym, co działo się na trybunach. A w zasadzie nie na trybunach, a na... dachu stadionu Cracovii! Fani obu zespołów urządzili sobie bowiem mały spacer właśnie w tym miejscu, co mogło skończyć się wielką tragedią. Zagrożenie stanowiło nie tylko poruszanie się po dachu bez zabezpieczeń, ale też ogień, który pojawił się na obiekcie po odpaleniu rac przez kiboli.

Kibice obu drużyn... wspięli się na dach. Interweniowała straż pożarna

Mecz Cracovii z Widzewem Łódź z pewnością rozgrzewał już przed pierwszym gwizdkiem. Nie jest żadną tajemnicą, że łódzki zespół sympatyzuje bardzo mocno z Wisłą Kraków, a więc lokalnym rywalem „Pasów”. Mało kto spodziewał się chyba jednak takiego obrotu spraw, jaki miał miejsce w 60. minucie spotkania. Sędzia musiał wówczas przerwać spotkanie, ponieważ pseudokibice obu zespołów pojawili się na dachu! Jak wynika z relacji pojawiających się w sieci, kibice Widzewa weszli na dach, by rozwiesić swój transparent z napisem „Widzew” na obiekcie, następnie odpalili środki pirotechniczne, od których zajęła się część dachu.

W tej sytuacji do akcji musieli wejść strażacy, aby pożar nie rozprzestrzenił się dalej. Co więcej, zareagowali też... kibole Cracovii, którzy także wspięli się na dach, zerwali transparent rywali, a następnie wywiesili go do góry nogami, po czym zniszczyli. Jak wspomnieliśmy, sytuacja była bardzo niebezpieczna, bowiem upadek z takiej wysokości mógłby skończyć się tragicznie, tak samo wspomniany pożar stwarzał zagrożenie dla wszystkich zebranych na stadionie. Na szczęście jednak nikomu nic się nie stało, a mecz udało się dokończyć i został on wygrany przez Widzew 3:1.