Ivi Lopez

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Ivi Lopez

Bezbarwny mecz na Litwie. Raków wraca do Częstochowy z remisem

2021-07-22 20:50

Ani jedna bramka nie padła w pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Konferencji pomiędzy Suduvą Mariampol a Rakowem Częstochowa. Wicemistrzowie Polski posiadali inicjatywę, ale nie potrafi przełożyć tego na konkretne sytuacje pod litewską bramką. W efekcie w rewanżu za tydzień będą musieli trafić do siatki, aby wyeliminować rywali i grać dalej.

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa 0:0

Żółte kartki: Kerla 21', Gorobsov 41' - Arsenić 52', Poletanović 90+3'

Suduva: Giannikoglou - Beneta, Kerla, Zivanović, Slavickas (65' Yefremov) - Rommens, Gorobsov, Cases (80' Matulevicius) - Nyuiadzi (87' Xabi), Habran (87' Gargalatzidis), Nkololo

Raków: Kovacević - Arsenić, Niewulis, Rundić - Tudor, Lederman (9' Poletanović), Papanikolau, Kun - Ivi (79' Arak), Musiolik (83' Gutkovskis), Cebula (79' Szelągowski)

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa

KONIEC MECZU

Po bezbarwnym widowisku, choć z przewagą Rakowa, na Litwie remis 0:0. Rewanż za tydzień w Polsce. Dziękujemy za uwagę!

90+3'

Jeszcze baaaardzo niiecelny strzał Litwinów.

90+1'

Cztery minuty doliczone.

89'

Giannikoglou pewnie chwyta dośrodkowanie.

88'

Senna końcówka. Nie wygląda na to, aby miał tu paść jakiś gol.

83'

Gutkovskis za Musiolika.

82'

Zdecydowanie brakuje konkretów w ofensywnej grze Rakowa.

79'

Papszun daje świeże siły do ofensywy. Arak za Iviego, Szelągowski za Cebulę.

78'

75'

Został już tylko kwadrans plus doliczony czas gry. Raków musi skonkretyzować poczynania ofensywne.

73'

Tudor potrubowany, ale może grać dalej.

72'

W drugiej połowie Raków wciąż bez zmian.

69'

Obraz spotkania wciąż niezmienny.

67'

Teraz Raków broni się ze stałych fragmentów gry dla Suduvy.

65'

W Suduvie Yefremov zmienia Slavickasa.

64'

61'

Groźne podanie Cebuli wszerz pola karnego, ale gospodarze wciąż się bronią.

60'

Rundić potrzebował chwilę przerwy po tym jak się przewrócił, ale może kontynuować grę.

57'

W dalszym ciągu czekamy na konkrety.

55'

Teraz szczęścia poszukał Ivi Lopez, ale również nieco zabrakło.

53'

Rzut wolny dla Suduvy bez powodzenia.

52'

Faul Arsenicia w pobliżu pola karnego i żółta kartka dla gracza Rakowa.

49'

Tudor bez powodzenia zgrywał piłkę do Musiolika.

47'

Kolejna ofensywna akcja Rakowa, ale efektem jej jest tylko rzut rożny. Ten zaś bez powodzenia.

46'

Druga połowa rozpoczęta bez kolejnych zmian w składzie!

PRZERWA

Najgorszym momentem pierwszej połowy z pewnością uraz Ledermana. A poza tym - Raków z inicjatywą, ale czekamy na gole!

45+3'

Niecelna próba Rundicia spoza pola karnego.

45'

Z powodu wielu przerw w grze doliczono aż cztery minuty.

44'

Dość szarpana, rwana pierwsza połowa. Liczne zderzenia, mniejsze i większe urazy piłkarzy.

41'

Raków stara się przed przerwą wypracować jeszcze jakąś okazję. Teraz ma rzut wolny, żłtą kartką ukarany Gorobsov.

39'

Napastnik gospodarzy na spalonym.

36'

Niewulis dobrze powstrzymał szarżującego skrzydłem rywala.

35'

Kolejna szansa dla Rakowa po stałym fragmencie gry, ale piłka mija bramkę Suduvy.

33'

30'

Po pierwszej pół godzinie gry bliżej gola zdecydowanie goście.

27'

Teraz piąstkował Giannikoglou.

26'

Kovacević czujnie w częstochowskiej bramce.

25'

Mecz wygląda tak samo właściwie od samego początku. Raków rozgrywa piłkę i szuka dziury w defensywie gospodarzy.

21'

Semir Kerla, defensor Suduvy, ukarany żółtą kartką za faul.

18'

Dobra akcja Rakowa!

Strzał Cebuli sparowany przez bramkarza, dobitka Poletanovicia niecelna. Ale spory sygnał!

15'

Raków zdecydowanie przejmuje inicjatywę, ale na razie naciska Litwinów głównie ze stałych fragmentów gry.

13'

11'

Ivi Lopez! Dobry strzał z rzutu wolnego, ale bramkarz Litwinów bardzo czujnie.

10'

Faul na Cebuli i okazja na dobrą centrę.

8'

W miejsce Amerykanina wchodzi Marko Poletanović.

7'

Ben Lederman niestety opuszcza boisko na noszach...

6'

Lederman leży na boisku. Wygląda to na poważniejszy problem zdrowotny gracza Rakowa.

4'

Póki co gra toczy się głównie w środku pola.

2'

Spokojne pierwsze minuty pojedynku.

1'

Mecz rozpoczęty przez Raków Częstochowa!

Trwa losowanie stron boiska.

Raków przed kilkoma dniami wygrał Superpuchar Polski pokonując Legię Warszawa. Humory wicemistrzów kraju muszą zatem być optymalne!

W obecnym sezonie polskie zespoły wyłącznie wygrywają w europejskich pucharach! Oby ta passa trwała. Czy Raków sprosta na Litwie tamtejszej Suduvie Mariampol? Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 19:00.

Stulecie klubu Raków Częstochowa świętuje wprost wybitnie. Ekipa z województwa śląskiego osiąga rezultaty, o których do niedawna nie mogła nawet marzyć. Wicemistrzostwo Polski okrasiła zdobyciem Pucharu i Superpucharu Polski, a teraz porywa się na europejskie puchary. Pierwszą przeszkodę w drodze do fazy grupowej Ligi Konferencji stanowi Suduva Mariampol. Jaki wynik odniosą na Litwie częstochowianie prowadzeni jak zawsze przez trenera Marka Papszuna? Czas się przekonać śledząc relację na żywo z tego pojedynku!

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!