Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfrasport Szymon Marciniak

Znamy szczegóły

Szymon Marciniak wyjedzie z Polski. Wielka strata dla Ekstraklasy, piorunujące doniesienia

2023-02-21 15:45

Szymon Marciniak stał się prawdziwą gwiazdą wśród piłkarskich sędziów. Po finale mundialu jest rozchwytywany na całym świecie, ale jego obowiązki skupiają się głównie na Ekstraklasie. Jednak już wkrótce to się zmieni, a arbiter z Płocka wyjedzie z Polski. Piorunujące doniesienia szybko obiegły media!

Szymon Marciniak dość szybko zderzył się z rzeczywistością. W grudniu wszedł na piłkarski szczyt i został pierwszym Polakiem, który sędziował finał mistrzostw świata, jednak już kilka tygodni później wrócił do ligowej codzienności. Jeszcze na początku roku 42-latek korzystał z popularności i prowadził mecze w Egipcie, Arabii Saudyjskiej oraz na Cyprze, ale wraz ze wznowieniem PKO BP Ekstraklasy skupił się na polskiej piłce. Ostatnio był nawet rozjemcą hitu Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia - Wisła Kraków, jednak okazuje się, że w dalszym ciągu otrzymuje mnóstwo zagranicznych zaproszeń. Z jednego z nich skorzysta, niezależnie od ligowego terminarza!

Szymon Marciniak wyjedzie z Polski. Strata dla Ekstraklasy

Już w najbliższą sobotę Marciniak ma ponownie udać się na Bliski Wschód. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVP Sport, tym razem płocczanin wybierze się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie ma zostać arbitrem starcia o superpuchar tego kraju. Mecz Al-Ain z Al-Sharjah zaplanowano na sobotę, 25 lutego, a to oznacza, że polskiego sędziego ominie najbliższa kolejka Ekstraklasy. W 22. serii gier ligowcy nie spotkają się z Marciniakiem.

42-latek ma prowadzić mecz na stadionie Al-Maktoum w Dubaju, który może pomieścić ponad 15 tysięcy kibiców. Poprzednim zdobywcą tego pucharu był zespół Al-Jazira Club, jednak wiadomo już, że nie obroni trofeum. Z kolei dla Marciniaka będzie to czwarty zagraniczny wyjazd po powrocie z mundialu. Nie da się ukryć, że umiejętnie zbiera żniwa znakomitego występu w Katarze!

Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?
6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze