Tomas Pekhart

i

Autor: Cyfrasport Tomas Pekhart

Co zrealizuje Czech?

Tomas Pekhart o celach na ten sezon. O tym marzy gwiazda Legii Warszawa

2023-04-11 18:05

W zimowym oknie Tomas Pekhart wrócił do Legii. To był dobry ruch ze strony Czecha, który udanie wprowadził się do wicelidera ekstraklasy. Robi to co do niego należy, czyli strzela gole. Pekhart powiedział o celach na ten sezon. O tym marzy lider stołecznego klubu.

Dali Miedzi nadzieję

Czeski napastnik z Legią był dwa razy mistrzem Polski i królem strzelców polskiej ligi. Po powrocie do Warszawy nie zawodzi. W 11 występach zdobył pięć goli. Jednak ostatni występ z Miedzią (2:2) był dla niego rozczarowaniem. - Na początku kontrolowaliśmy to spotkanie, ale potem zrobiliśmy jeden błąd - tłumaczył Tomas Pekhart w rozmowie z klubowymi mediami. - Daliśmy Miedzi nadzieję. Potem ten meczy był dla nas tylko trudniejszy. Miałem jedną okazje na strzelenie gola, którą zmarnowałem. W przerwie rozmawialiśmy, co musimy zmienić. Tyle że po wznowieniu gry od razu straciliśmy bramkę. Miedź cofnęła i czekała na to, co my zrobimy - analizował.

Marzy o zdobyciu dubletu

Legia zajmuje drugie miejsce w lidze. Traci sześć punktów do prowadzącego Rakowa. W starciu z liderem Pekhart strzelił pięknego gola głową w pierwszej połowie. - Moim marzeniem jest zdobycie dubletu - zdradził czeski napastnik. - Skończyłbym już wtedy chyba z piłką - dodał żartobliwie. - Najrealniejsze i najważniejsze jest zdobycie Pucharu Polski. W Ekstraklasie będziemy walczyć do końca. Jednak musimy grać lepiej niż z Miedzią - zaznaczył as stołecznej drużyny po zawodach w Legnicy w rozmowie z klubowymi mediami.

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci na tron mistrza Polski?
PKO Ekstraklasa 11.04
Najnowsze