Tomas Pekhart

i

Autor: Cyfra Sport Tomas Pekhart

Czech nie zwalnia tempa

Tomas Pekhart o różnicy w grze w Europie i ekstraklasie. Gwiazdor Legii powalczy o koronę?

2023-09-25 15:04

Przed dwoma laty Tomas Pekhart sięgnął z Legią po tytuł, a indywidualnie został królem strzelców ekstraklasy. W tym sezonie Czech jest skuteczny. Czy powalczy o drugą koronę na polskich boiskach?

Zawsze walczą do końca

To właśnie Pekhart rozpoczął strzelanie w meczu z Górnikiem. To był jego piąty gol w lidze, a dziewiąty licząc wszystkie rozgrywki. Cztery bramki zdobył w Lidze Konferencji. Jak podsumował występ z Górnikiem (2:1)? - Bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz - powiedział Tomas Pekhart, cytowany przez klubowe media warszawskiego zespołu. - Później popełniliśmy błąd. Powinniśmy ten mecz zamknąć w pierwszej połowie, bo spokojnie do przerwy mogliśmy prowadzić 3:1. Wtedy byłby większy spokój - zaznaczył i dodał: - Zawsze walczymy do końca. Ta drużyna ma wielki charakter, pokazaliśmy to już kilka razy w tym sezonie - stwierdził.

Kosta Runjaić o postawie Legii Warszawa. Mówi o energii, zaangażowaniu i cierpieniu

W Europie drużyny grają otwartą piłkę

Czeski napastnik wyjaśnił, na czym polega różnica w występach Legii w europejskich pucharach i ekstraklasie. - Łatwiej nam się gra w Europie niż w ekstraklasie - wyznał. - W Europie mamy więcej miejsca. 80 procent zespołów gra przeciwko nami tylko defensywnie, czeka na kontratak, a w Europie drużyny grają otwartą piłkę - analizował Pekhart po spotkaniu z Górnikiem, którego wypowiedź zacytował oficjalny portal Legii.

To największa nadzieja Legii Warszawa. "Czasem patrząc na swoją sytuację może..."

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci na tron mistrza Polski?

QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od podstaw. W którym roku powstała Legia Warszawa?
QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?
Najnowsze