Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Ważna zmiana w Ekstraklasie! To może mieć walny wpływ na tabelę

2021-07-02 15:54

Już w lipcu wystartuje nowy sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy. Okres letniej przerwy w rozgrywkach tym razem przyniósł ze sobą zmiany także i w regulaminie rozgrywek. W przepisach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zmodyfikowano punkt, który w walnym stopniu może przyczynić się do układu tabeli także i na koniec zmagań.

W poprzednim sezonie bezkonkurencyjna okazała się Legia Warszawa. Klub ze stolicy Polski obronił mistrzostwo Polski bez większych problemów na kilka kolejek przed końcem. W kolejnych rozgrywkach podopieczni trenera Czesława Michniewicza bez wątpienia będą walczyli o to samo. Nadchodzące zmagania pod pewnym względem będą jednak wyjątkowe, jako że przystąpi do nich osiemnaście ekip. Jest to efektem kolejnej reformy polskiej piłki klubowej.

Robert Lewandowski wyluzował na całego - ZDJĘCIE z urlopu

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 dokonano także istotnej zmiany w regulaminie. W oficjalnym serwisie Ekstraklasa SA czytamy:

"24 czerwca Komitet Wykonawczy UEFA zniósł zasadę „podwójnego” liczenia bramek zdobytych na wyjeździe. W ślad za tym, w polskich rozgrywkach ligowych również nastąpiła zmiana przepisów. Przy ustalaniu kolejności zespołów nie jest już brane kryterium bramek zdobytych u siebie i na wyjeździe w meczach dwóch zespołów".

Zobacz też: PZPN podjął kluczową decyzję. Istotna zmiana w lidze, pod tym względem Polska znajdzie się w ścisłej czołówce

W praktyce oznacza to, że przykładowo jeśli w meczach dwóch drużyn z równą liczbą punktów gospodarze wygrają 2:1 i 1:0 to losy dwumeczu zostaną uznane za remis i o ostatecznej kolejności w tabeli będą decydowały kolejne kryteria. Do tej pory w takich sytuacjach rolę odgrywały gole wyjazdowe, ale to już przeszłość.

Sezon 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy rozpocznie się w piątek, 23 lipca.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze