Prejuce Nakoulma

Autor: Eastnews Prejuce Nakoulma

Widzew - Górnik. Zabrzanie rozbili rywala, kuriozalny samobój

2013-08-10 19:44

Widzew Łódź po dwóch kolejnych zwycięstwach u siebie zagrał bardzo słaby mecz przeciwko Górnikowi Zabrze i zasłużenie przegrał 0:3. Dodatkowo przyjezdnym pomógł Thomas Phibel, który strzelił kuriozalnego gola samobójczego.

W 40. minucie, w zupełnie niegroźnej sytuacji, pochodzący z Gwadelupy fancuski obrońca, chciał podać piłkę do bramkarza, ale zamiast spojrzeć gdzie jest ustawiony Maciej Mielcarz, kopnął "na ślepo" piłkę, a ta wtoczyła się do bramki Widzewa.

Wcześniej Górnik objął prowadzenie po uderzeniu Prejuca Nakoulmy, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie.

W drugiej połowie Widzew miał kilka okazji do strzelenia gola, ale podopiecznym Radowsława Mroczkowskiego brakowało precyzji. Tej wystarczająco miał Mateusz Zachara, który po godzinie gry ustalił wynik wykorzystując idealne podanie Pawła Olkowskiego.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 0:3 (0:2)
Bramki: Prejuce Nakoulma (18), Thomas Phibel (40-samobójcza), Mateusz Zachara (60).
Żółte kartki: Eduards Visniakovs, Alex Bruno - Paweł Olkowski, Mateusz Zachara.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów 5 000.
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Patryk Stępiński, Thomas Phibel, Rafał Augustyniak, Lewon Hajrapetjan - Veljko Batrovic (70. Tomasz Kowalski), Bartłomiej Kasprzak (56. Krystian Nowak), Princewill Okachi, Łukasz Staroń (46. Alex Bruno), Marcin Kaczmarek - Eduards Visniakovs.
Górnik Zabrze: Norbert Witkowski - Paweł Olkowski, Adam Danch, Seweryn Gancarczyk, Rafał Kosznik - Prejuce Nakoulma (75. Ołeksandr Szeweluchin), Radosław Sobolewski, Krzysztof Mączyński, Mariusz Przybylski, Maciej Małkowski (44. Łukasz Madej) - Mateusz Zachara (61. Sergei Mosnikov).

Nakoulma 18.,  Phibel 40. (samobójcza), Zachara 60.

Żółte kartki: Visniakovs, Alex Bruno - Olkowski, Zachara

Widzew: Mielcarz - Stępiński, Phibel, Augustyniak, Hajrapetjan - Batrovic (70. Kowalski), Kasprzak (56. Nowak), Okachi, Staroń (46. Alex Bruno), Kaczmarek - Visniakovs.

Górnik: Witkowski - Olkowski, Danch, Gancarczyk, Kosznik - Nakoulma (75. Szeweluchin), Sobolewski, Mączyński, Przybylski, Małkowski (44. Madej) - Zachara (61. Mosnikov).