Z PKO do mistrza Polski. Mariusz Chłopik w Legii Warszawa

2021-09-28 11:14
Mariusz Chłopik
Autor: materiały prasowe PKO BP, Szutterstock Mariusz Chłopik

Legia Warszawa nie zaczęła najlepiej nowego sezonu, wygrywając tylko 3 z pierwszych 7 meczów. Ekipa "Wojskowych" wzmacniała się przed sezonem i potrzeba czasu, by nowi piłkarze w stu procentach się ze sobą zgrali. Kibice mają nadzieję, że nową jakość do klubu wniesie Mariusz Chłopik. To nie piłkarz, a nowy członek kadry zarządzającej.

Nie tak kibice Legii Warszawa wyobrażali sobie początek tego sezonu... Mistrzowie Polski po siedmiu meczach (mają dwa zaległe spotkania względem reszty drużyn) zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową. Co więcej, przegrali już tyle samo spotkań, co przez cały poprzedni sezon - aż cztery. Dla fanów ważne są jednak także występy w europejskich pucharach. Pierwszy z meczów ze Spartakiem Moskwa udało się wygrać 1:0. Kluczowa dla dobrego funkcjonowania klubu jest także sfera organizacyjna. Legia Warszawa dokonała właśnie ważnego transferu w tej sprawie.

Piłkarz miał z zimną krwią zamordować człowieka. Krwawa jatka na ulicy, szokujące szczegóły

Legia Warszawa: Mariusz Chłopik pełnomocnikiem zarządu

Mariusz Chłopik wraz z początkiem października zostanie pełnomocnikiem zarządu Legii Warszawa ds. projektów infrastrukturalnych i szkoleniowych. Przez ostatnie lata był bardzo blisko rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, więc z piłkarskimi realiami jest doskonale zaznajomiony. Pracował jako dyrektor biura Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim.

Jak mówi sam Chłopik dla portalu Interia.pl, obca nie jest mu także sama Legia Warszawa. - Jako dziecko chodziłem na Legię i tak naprawdę marzyłem o tym, żeby zostać kapitanem klubu, który strzela decydującą bramkę w walce o awans do Ligi Mistrzów. Teraz zajmę się dostarczeniem najlepszych narzędzi dostępnych na świecie zajmę się w kontekście akademii. To oczko w głowie właściciela, Dariusza Mioduskiego - rozwój szkolenia i promowanie piłkarzy - mówi wprost.

Zobacz, jak Legia świętowała mistrzostwo Polski pod pomnikiem Syrenki.

Mariusz Chłopik w PKO Banku Polskim

W ostatnich latach PKO Bank Polski mocno zaangażował się w rozgrywki Ekstraklasy. W 2019 roku krajowa spółka została sponsorem tytularnym rozgrywek. Dzięki temu przez dwa lata ekwiwalent reklamowy przekroczył próg ponad 500 milionów złotych. Wśród pomysłów na aktywizację kibiców były chociażby dedykowane kary kredytowe dla każdego klubu. - Przydało się doświadczenie w kampaniach marketingowych i społecznych. Wielki nacisk położyliśmy na bezpośrednią współpracę, promowanie młodzieży i akademii. Symbolem tego był wybór młodzieżowca miesiąca - zaznaczył Chłopik.

Sonda
Legia Warszawa - czy wyjdzie z grupy w Lidze Europy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze