Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek o zadymie w Gdańsku. Powiedział o polskich kibicach i... nie uwierzycie. Kuriozalny wniosek

2022-07-07 22:45

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do wydarzeń z meczu między Lechią Gdańsk a Akademiją Pandev. Spotkanie, które zostało zakłócone przez burdy, spotkało się z reakcją Bońka, który wysnuł dość kuriozalny wniosek na temat polskich kibiców. Jak sam twierdzi, właśnie takie zdarzenia jak z meczu eliminacji Ligi Konferencji UEFA sprawiają, że nie chce on pomagać polskim fanom w zdobywaniu biletów na mecze. Trzeba przyznać, że porównywanie zwykłych kibiców do pseudokibiców jest dość dużym nadużyciem ze strony byłego prezesa PZPN.

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do zdarzeń, które rozegrały się na stadionie Lechii Gdańsk w trakcie meczu przeciwko Akademiji Pandev. Fanatycy klubu z Trójmiasta zakłócili rozgrywanie spotkania, wszczynając awanturę na trybunach, która wyglądała naprawdę bardzo groźnie. Były szef PZPN dość nieoczekiwanie na swoim Twitterze napisał, że zdarzenia jak te z meczu z Gdańska pokazują, czemu nie chce on pomagać polskim fanom w tym, aby dostawali bilety na spotkania. Trzeba przyznać, że te słowa są dość kuriozalne.

Mamy stanowisko Lechii Gdańsk po burdzie kibiców! Natychmiastowa reakcja klubu, potępiają kibolstwo!

Zbigniew Boniek kuriozalnie o polskich kibicach. Porównał ich do fanatyków

O ile interesowanie się piłką nożną to dość powszechne hobby i wśród osób chodzących na stadiony stanowcza większość osób to ludzie, którzy chcą się cieszyć piłkarskim świętem, o tyle zdarzają się także chuligani, którzy piłkę nożną traktują jako przyczynek do przemocy i awantur. Zbigniew Boniek, dość niespodziewanie, porównał zwykłych kibiców do fanatyków niszczących piłkarskie święto. Nie da się obok tak dziwnego wniosku przejść obojętnie.

Lechia - Akademija. Wojna kiboli na trybunach. Krwawa jatka. Mamy zdjęcia

Aby zobaczyć zadymę w trakcie meczu Lechii z Akademiją, przejdź do galerii poniżej.

Boniek z kuriozalnym wnioskiem. Dlatego nie chce pomagać kibicom

Jak powiedział Boniek, sytuacja z meczu Lechii pokazuje, czemu nie chce on pomagać kibicom w tym, aby dostawali od niego bilety. Nie da się ukryć, że słowa byłego szefa PZPN są dość krzywdzące dla zwykłego fana, który nie chce się utożsamiać z chuliganami.

- Dlaczego prezes Boniek nie chce dawać nam kibicom biletów, aby robić atmosferę na meczach? Właśnie dlatego, wole normalnych ludzi i atmosferę przyjaźni na trybunach…. Dobranoc - napisał Boniek.

Sonda
Czy Lechia awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji?
Najnowsze