Znamy finał sprawy pobicia piłkarzy Legii przez kibiców. Szokujące rozstrzygnięcie

2022-02-22 8:51
Kibice Legii Warszawa
Autor: Tomasz Radzik/SE Kibice Legii Warszawa

Tą sprawą żyła cała Polska. Po porażce z Wisłą Płock (0:1) pseudokibice Legii Warszawa postanowili wymierzyć samosąd. Zaatakowali autokar wracającej drużyny i pobili niektórych piłkarzy. Najbardziej ucierpieli Mahir Emreli i Luquinhas, którzy odeszli już z zespołu mistrza Polski. Zwłaszcza Azer argumentował swoją decyzję grudniowym incydentem. Okazuje się, że policja zakończyła już pracę nad tą sprawą i nikt nie zostanie ukarany!

Legia radzi sobie w obecnym sezonie tragicznie. Początkowo winą obarczono Czesława Michniewicza, którego zwolniono pod koniec października. Jego miejsce zajął Marek Gołębiewski, jednak nie zdołał on wyprowadzić drużyny z kryzysu. Czarę goryczy przelała u niego porażka właśnie z Wisłą Płock. 12 grudnia podał się do dymisji, a tego samego dnia skończyła się też cierpliwość pseudokibiców. Kolejna porażka drużyny wywołała u nich brutalną reakcję i postanowili zaatakować piłkarzy. Autokar wracający z Płocka do ośrodka treningowego w Książenicach został zablokowany i kilku napastników weszło do środka. Mahir Emreli i Luquinhas oberwali od „kibiców” i nie zagrali więcej w oficjalnym spotkaniu Legii. Pierwszy nie chciał wrócić do Warszawy i ostatecznie trafił do Dinama Zagrzeb, a drugi przeniósł się do New York Red Bulls. Cała ta sytuacja mocno wpłynęła na ich psychikę, ale finał sprawy jest zaskakujący.

Jewhen Konoplanka strzelał gole wielkim klubom, teraz jest w Cracovii. Tak przyszłość Ukraińca w Polsce widzi jego były trener

Sonda
Czy Legia spadnie z Ekstraklasy?

Kibice Legii nie poniosą konsekwencji za pobicie piłkarzy

Szymon Kępka z TOK FM poinformował o zakończeniu sprawy przez warszawską policję. „W sprawie przesłuchano świadków. Wśród tych osób wszyscy wskazali, że nie czują się pokrzywdzonymi. Na tym czynności zakończono" – poinformował go rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Ponad dwa miesiące po wstrząsającym incydencie wydaje się, że sprawa została zamieciona pod dywan, a jedynymi ofiarami okazali się Emreli i Luquinhas. Dziennikarz TOK FM zauważył, że klub zapowiedział szczegółowe wyjaśnienie sprawy.

Działania Władimira Putina wpłyną na barażowy mecz Polska – Rosja? Czy Polacy zagrają o mistrzostwa świata u siebie?

Po meczu z Wisłą Płock trenerem Legii ponownie został Aleksandar Vuković, który ma utrzymać zespół w Ekstraklasie:

„Przypomnę, że Legia Warszawa zapowiadała dogłębne wyjaśnienie tej sprawy i zapewnienie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Działania policji w tej sprawie trwały co najmniej 2 miesiące tylko, żeby ustalić, że nie było pobicia. Kto pobił zawodników? Krasnoludki?” – napisał na Twitterze Kępka. W klubie nie ma już oficjalnych ofiar, więc trudno podejrzewać, by bez pokrzywdzonych można było ukarać pseudokibiców. Sprawa prawdopodobnie zakończyła się na dochodzeniu policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze