Zwycięski marsz Górnika, skuteczny Ishak. Momenty 3. kolejki Ekstraklasy [WIDEO]

2020-09-16 0:25 MaSz
Mikael Ishak, Lech Poznań
Autor: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka Mikael Ishak, Lech Poznań

Na rewelację rozgrywek wyrasta Górnik Zabrze. Śląski zespół jako jedyny zanotował trzy wygrane. Błysnął Mikael Ishak, który znakomicie wprowadził się do drużyny Lecha Poznań. Oficjalny kanał Ekstraklasy podsumował najważniejsze momenty 3. kolejki polskiej ligi.

Z Górnikiem Zabrze pożegnali się m.in. Igor Angulo czy Paweł Bochniewicz, a nawet mimo takich osłabień śląski zespół znakomicie sobie poczyna na starcie nowego sezonu. Podopieczni trenera Marcina Brosza zanotowali trzy zwycięstwa. Tak udany początek śląski zespół miał dość dawno, bo w sezonie 1985/86. Liderem Górnika jest Jesus Jimenez. Hiszpan zdobył już cztery bramki i prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych (wspólnie z Tomasem Pekhartem z Legii i Mikaelem Ishakiem z Lecha).

Dynamo Kijów coraz bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tomasz Kędziora z asystą [WIDEO]

Cztery gole strzelił także Mikael Ishak, nowy nabytek Lecha Poznań. Szwed dwa razy pokonał bramkarza Śląska i miał asystę. Jednak wystarczyło to tylko do zdobycia punku (3:3) przez wicemistrza Polski. Trzeba odnotować, że w tym spotkaniu trafił także obrońca wrocławskiej drużyny Piotr Celeban. To była jego bramka numer 36 w historii występów na najwyższym poziomie. W ten sposób stał się najskuteczniejszym obrońcą w dziejach Ekstraklasy.

NEWS SE: Jaką pensję może dostać Bohar w Osijeku? Wiemy o ile Chorwaci przebijają Zagłębie Lubin

Pogoń uratowała punkt z Wisłą Kraków w ostatniej chwili. Bohaterem Portowców był Konstantinos Triantafyllopoulos, który został nazwany grecką bestią. Zobaczcie jego szaloną radość po trafieniu na wagę remisu 2:2.

Marchwiński jednak odejdzie z Lecha i dołączy do Torino? SE sprawdza sytuację talentu z Poznania

Najnowsze