Paulo Sousa zaskoczył! ABSURDALNE słowa przed Euro 2021. Wszyscy uważają inaczej

2021-06-09 12:26 Rafał Mandes
Paulo Sousa
Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Już w piątek rozpocznie się Euro 2021, ale Polacy swój pierwszy mecz rozegrają jednak 14 czerwca ze Słowacją. Po wczorajszym spotkaniu towarzyskim z Islandią (2:2) nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu, mimo to selekcjonera Paulo Sosuę nie opuszcza dobry humor. Portugalczyk mocno nas zaskoczył w rozmowie, której udzielił portalowi UEFA.

Polacy rozpoczną Euro 2021 od meczu ze Słowacją, potem czeka ich batalia z jednym z faworytów turnieju Hiszpanią i na koniec zmagań w fazie grupowej Biało-Czerwonym przyjdzie się zmierzyć ze Szwecją. Taki układ gier powoduje, że pierwsze spotkanie będzie arcyważne. Brak trzech punktów w tej potyczce zredukuje szanse awansu do 1/8 finału niemal do zera.

Ta decyzja Sousy wywołała ogromne KONTROWERSJE. Selekcjoner wyjawił OKRUTNĄ prawdę, może zrobić się gorąco

Niemal wszyscy eksperci są zdania, że wygrana ze Słowacją będzie kluczowa w kontekście gry w dalszej fazie turnieju, ale jest jedna osoba, która uważa inaczej. Tą osobą jest... Sousa.

- Wygranie pierwszego meczu nie jest kluczowe. Ostatnia drużyna, która zwyciężyła Euro (Portugalia w 2016 r., red.), udowodniła, że nie jest to kluczowa sprawa. Wygrana jest jednak podstawą w wielu sprawach, szczególnie dla naszego zespołu. Rozpoczęliśmy proces nie tak dawno temu, są nowe pomysły, nowa filozofia, nowe metody szkoleniowe - wypalił Sousa w rozmowie z portalem uefa.com.

Takie podejście do meczu ze Słowacją mocno zaskakuje. Zwłaszcza, że w przypadku braku zwycięstwa w kolejnej potyczce Polacy zagrają z Hiszpanią z nożem na gardle. A wszyscy dobrze pamiętamy jak zakończyła się ostatnia batalia z tą reprezentacją - w meczu towarzyskim w 2010 roku Hiszpania rozbiła naszych piłkarzy aż 6:0.

Jan Tomaszewski ZAORAŁ Paulo Sousę. Te słowa mówią wszystko. Posypały się GROMY

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze