Robert Lewandowski z kolejną nagrodą

i

Autor: PAP/EPA/SVEN HOPPE / POOL Robert Lewandowski z kolejną nagrodą

Robert Lewandowski zgarnął kolejną nagrodę przed Euro 2021! Rywale nie mieli żadnych szans, prawdziwa deklasacja! Wybór mógł być tylko jeden

2021-06-02 16:31

Powiedzieć, że w ostatnich miesiącach Robert Lewandowski jest w gazie, to jakby nie powiedzieć nic na temat formy kapitana reprezentacji Polski i napastnika Bayernu Monachium. "Lewy" zapisała się złotymi zgłoskami w historii Bundesligi i niemieckiej piłki, bijąc rekord Gerda Mullera sprzed prawie 50 lat, czym zasłużył sobie na kolejną nagrodę. Tym razem Robert Lewandowski zdeklasował swoich rywali w plebiscycie na najlepszego piłkarza sezonu. Tak zdecydowali zawodnicy ligi niemieckiej.

Zawodnicy Bayernu Monachium już dawno temu przyzwyczaili swoich fanów do tego, że w każdym kolejnym sezonie walczą o wszystkie trofea, jakie tylko są do zgarnięcia. Jeszcze kilka miesięcy temu, z pewnością mało kto zakładał, że Lewandowski będzie w stanie nie tylko poprowadzić ekipę ze stolicy Bawarii do dziewiątego tytułu mistrzowskiego z rzędu, ale pobić przy okazji rekord Gerda Mullera, który w sezonie 1971/72 strzelił 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Kapitanowi reprezentacji Polski oraz napastnikowi Bayernu Monachium nie przeszkodziła w tym nawet kontuzja, która wykluczyła go z gry na kilka tygodni. Robert Lewandowski został nagrodzony na swoją ciężką pracę i zgarnął kolejną nagrodę, deklasując przy tym swoich rywali.   

Robert Lewandowski zdeklasował rywali w kolejnym plebiscycie

Mowa oczywiście o nagrodzie dla najlepszego zawodnika sezonu 2021/22 w Bundeslidze. Jeden z takich plebiscytów po zakończeniu rozgrywek już się odbył, jednak wtedy kibice zdecydowali, że nagroda powinna powędrować w ręce Erlinga Haalanda. Teraz to zawodnicy grający w lidze niemieckiej wybrali najważniejszą postać w sezonie i wskazali na Roberta Lewandowskiego. Polak otrzymał aż 75.9% głosów, co jest prawdziwą deklasacją. Drugi na liście Erling Haaland otrzymał zaledwie 7,1% głosów. Podium zamknął Thomas Mueller, z wynikiem 3,5%. 

Mateusz Borek OSTRZEGA przed Euro 2021 i meczem Polska - Słowacja: To będzie KLUCZ [WIDEO]

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia
Sonda
Ile bramek na Euro 2020 strzeli Robert Lewandowski?
Najnowsze