Nadciągają gigantyczne kłopoty dla Legii. To może być bolesne. Nie będzie odwrotu

2021-12-11 7:38
Legia Warszawa
Autor: Cyfra Sport Oprawa kibiców Legii Warszawa

Legia Warszawa w czwartkowe popołudnie pożegnała się z obecną edycją europejskich pucharów. Po porażce ze Spartakiem Moskwa na własnym terenie legioniści zajęli ostatnie miejsce w grupie C. Niewykluczone jednak, a nawet wielce prawdopodobne, że klub odczuje jeszcze "skutki" Ligi Europy. A konkretnie zachowania kibiców. Legię mogą czekać potężne kary za wybryki fanów.

Mistrzowie Polski na początku rozgrywek grupowych Ligi Europy spisywali się nadspodziewanie dobrze. Pokonali i Spartaka i Leicester City i była nadzieja, że będą grali na wiosnę w europejskich pucharach. Okazało się jednak, że sześć oczek zdobytych w pierwszych dwóch spotkaniach to jedyna zdobycz legionistów, którzy we czwartek pożegnali się z Ligą Europy.

Znany i ceniony trener gotowy ratować Legię Warszawa. Podglądał pracę Juergena Kloppa

Legię czekają potężne kary? Trudno będzie ich uniknąć

Po meczu ze Spartakiem w Warszawie równie dużo co o poczynaniach piłkarzy, mówi się o zachowaniu kibiców. Ci w czwartkowy wieczór zaprezentowali wulgarną oprawę, a hasło znajdujące się na niej, stało się polem do dyskusji w mediach społecznościowych. Jak można było się spodziewać, oprawą zainteresowała się również UEFA.

Artur Boruc wybuchł po porażce Legii! Wprost napisał „ku…”, nie miał żadnych zahamowań

I nie jest to dobra informacja dla Legii. Bo warszawski klub od dawna jest na cenzurowanym przez zachowanie swoich kibiców. Portal sport.tvp.pl informuje, że europejska centrala ponownie może ukarać Legię. Warto również pamiętać, że na klub nie zostały jeszcze nałożone sankcje za ostatnie wybryki kibiców w Leicester.

Sonda
Czy Legia powinna zostać ukarana przez UEFA za zachowanie kibiców?

UEFA wymierzy surową karę? Legia może dostać mocno po kieszeni

Podczas meczu z angielską drużyną nie dość, że fani Legii odpalili pirotechnikę, to w dodatku doszło do starć z policją. UEFA w przeszłości pokazała już, że do takich sytuacji podchodzi bez skrupułów i wymierza wysokie kary. Niewykluczone, że i tym razem nie będzie odwrotu i z kasy warszawskiego zespołu wypłynie dość spora gotówka, bo sankcje mogą być wysokie.

W kwestii ostatniej oprawy dużo zależy od tego, jak całą sytuację widział delegat UEFA obecny na spotkaniu. Według TVP Sport kartoniada przygotowana przez kibiców może podlegać pod paragraf dotyczący używania obraźliwych czy prowokacyjnych haseł. Decyzje w sprawie ewentualnych kar dla Legii powinna zapaść niebawem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze