Kibice Legii brutalnie zaatakowani. Polała się krew, okropieństwo [WIDEO]

2021-08-04 10:01
Zamieszki w Zagrzebiu
Autor: twitter Kibole Legii i Dinama starli się na ulicach Zagrzebia

Piłkarze Legii Warszawa staną w środę przed trudnym zadaniem. W Zagrzebiu zmierzą się z Dinamem w meczu 3. rundy el. Ligi Mistrzów. We wtorek nie próżnowali kibice obydwu ekip. Amatorskie nagrania z ulic stolicy Chorwacji mrożą krew w żyłach, mimo że było tam bardzo gorąco. Sympatycy Legii starli się ze znaną w całej Chorwacji grupą kiboli Dinama. Musiała interweniowała policja.

Nagrania bardzo szybko znalazły się w mediach społecznościowych. Sportowe widowisko w Zagrzebiu (mecz o godz. 20.00) znalazło się w cieniu zamieszek. Kibice Legii, którzy licznie zjechali do stolicy Chorwacji, zostali zaatakowani przez znaną w całych Bałkanach grupę Bad Boys Blue. Na amatorskich nagraniach widzimy ogień. Chorwackie media donoszą, że w zamieszkach mogło wziąć ponad 200 osób.

Legia doceniona przez rywala! Dinamo niezwykle skupione na najbliższym meczu

Starcie na pałki, race i kamienie. Aż cud, że nikt nie został ranny. Tak przynajmniej uważają dziennikarze portalu index.hr. Na nagraniach widać, że sytuacja na ulicach Zagrzebia wymknęła się spod kontroli tamtejszych władz. Do tego chaosu miało dojść w dzielnicach Maksimir i Dubrava, czyli we wschodniej części miasta.

Zamieszki w Zagrzebiu z udziałem kibiców Legii Warszawa [ZDJĘCIA]  

Zamieszki w Zagrzebiu z udziałem kibiców Legii

Szokujące informacje podał dziennikarz interii Sebastian Staszewski. Napisał, że starcie kiboli nie było przypadkowe. Polacy byli jednak zaskoczeni liczbą kiboli Dinama oraz ich ostrzępowaniem (kije, kastety itp.). Na początku było problematycznie, ale policja dosyć szybko zażegnała konflikt.

Vrdoljak ocenia Dinamo Zagrzeb. Mówi o szansach Legii

W środę legioniści zmierzą się z Dinamem w Zagrzebiu, rewanż we wtorek 10 sierpnia. Jeśli Legia przejdzie mistrzów w Chorwacji, to w fazie play-off zmierzy się z lepszym dwumeczu Crvena zvezda Belgrad - Sheriff Tyraspol.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze