Kylian Mbappe

i

Autor: AP Kylian Mbappe

Obrzydliwie bogate PSG nabija się z innych. Nic nie musi

2021-09-02 8:01

Wielka i bogata kampania transferowa Paris Saint-Germain odbiła się tego lata bardzo szerokim echem. Nie dość, że paryżanie sami wydali mnóstwo pieniędzy, to jeszcze dodatkowo odrzucili opiewającą na około 200 mln euro ofertę Realu Madryt za Kyliana Mbappe. Niektórych to zbulwersowało, a innych - jak członka katarskiej rodziny królewskiej - rozbawiło.

Dla PSG tego lata nie było rzeczy niemożliwych. Wicemistrzowie Francji kontraktowali fantastycznych zawodników jednego za drugim - Sergio Ramosa, Gianluigiego Donnarummę czy przede wszystkim Leo Messiego. Wzbudzało to coraz większe oburzenie opinii poublicznej, która zarzucała paryżanom doskonałe układy z UEFA, przez co ta ma łagodniej patrzeć na przestrzeganie kryteriów wszelkich norm finansowych. O wszystkim głośno zrobiło się ponownie pod koniec okienka.

Zobacz też: W Bayernie jest ważniejszy od Lewandowskiego? Niemcy wskazują jedno nazwisko

Wówczas bowiem do Paryża wpłynęła opiewająca na około 200 mln euro oferta za Kyliana Mbappe. Propozycja Realu Madryt została jednak zwrócona do nadawcy, co jeszcze bardziej spowodowało wrażenie, że mimo gigantycznych wydatków, PSG wcale nie zabiega o zbilansowanie budżetu. Atmosferę podsycił brat szefa paryżan,  Khalifa Bin Hamad Al Thani. - Presja mediów nie działa na najbogatszy klub piłkarski na świecie. Taka jest prawda - napisał na Twitterze.

Jeśli więc Kylian Mbappe wyląduje w Realu Madryt za rok za darmo, a PSG tego lata mogło na nim zainkasować 200 mln euro, raz jeszcze przekonamy się, jaki stosunek do pieniędzy mają wicemistrzowie Francji. Ewidentnie nie muszą ich generować, gdyż po prostu nie mają takiej potrzeby, a podobne wpisy osób blisko powiązanych z szefem klubu sprawiają, że konkurencja może to odbierać po prostu jako śmianie się w twarz...

I Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Stadion sportowy w Kortowie. 31 sierpnia 2021
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze