Autor: Cyfra Sport Mateusz Bogusz

Człowiek z Miasta Aniołów

Polski piłkarz może wygrać Ligę Mistrzów. Będzie pierwszym w historii?

2023-06-02 14:49

Za oceanem na wielki sukces pracuje Mateusz Bogusz. Może zostać pierwszym polskim piłkarzem, który wygra Ligę Mistrzów CONCACAF. W pierwszym meczu finałowym jego Los Angeles FC przegrało wyjazdowe spotkanie z meksykańskim Club Leon 1:2, ale przed niedzielnym rewanżem nie jest na straconej pozycji. Polak asystował przy jedynym trafieniu dla drużyny z Miasta Aniołów.

Meksykański klub dominował przez większość spotkania i wydawało się, że ekipa z LA nie zdoła zrobić "sztycha". Goście ze Stanów Zjednoczonych nie dochodzili zbyt często do głosu, ale w szóstej minucie doliczonego czasu gry trafieniem dla LAFC popisał się Denis Bouanga. Ekipa z LA może mówić o sporym szczęściu, bowiem sędzia najpierw doliczył tylko cztery minuty. A Gabończykowi asystował Mateusz Bogusz (wprowadzony na murawę w 68. minucie), piłkarz, który do Los Angeles trafił w tym roku z Leeds United. W zespole z Elland Road nie zrobił jednak kariery, będąc dwukrotnie wypożyczanym do klubów zaplecza LaLiga: Logrones i Ibizy.

SPRAWDŹ: Szef Stowarzyszenia Nigdy Więcej o sprawie Marciniaka: „Dobrze, że się odciął” [ROZMOWA SE]

Liga Mistrzów CONCACAF to rozgrywki dla zespołów zrzeszonych w Konfederacji Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Dla Club Leon i Los Angeles FC to drugi finał rozgrywek w historii. Równo 30 lat temu meksykański zespół zajął drugie miejsce w rywalizacji Pucharu Mistrzów CONCACAF, a po trofeum sięgnęli piłkarze kostarykańskiego Deportivo Saprissa. Piłkarze LAFC byli blisko triumfu w 2020 roku, ale w finale w Orlando lepsi okazali się zawodnicy meksykańskiego Tigers UNAL (2:1).

Jeszcze żaden Polak nie wygrał Ligi Mistrzów CONCACAF. Bogusz ma dopiero 21 lat, a profesjonalną karierę rozpoczął w Ruchu Chorzów, skąd przeniósł się do Anglii. Na początku zeszłego roku, przebywający na wypożyczeniu w klubie UD Ibiza Bogusz, musiał przejść operację kolana po naderwaniu więzadeł krzyżowych. Teraz wszystko wskazuje na to, że talent pomocnika może eksplodować na dobre.

Kto awansuje do PKO BP Ekstraklasy? Przed nami pasjonujący finisz sezonu!

5. Dominika Grosicka: Reprezentacja jest dla Kamila bardzo ważna