RB Lipsk - Atletico Madryt

Autor: POOL EPA/Associated Press/East News RB Lipsk - Atletico Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów

RB Lipsk - Atletico Madryt: Skrót meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]

2020-08-13 22:53

Skrót meczu RB Lipsk - Atletico Madryt. Piłkarze RB Lipsk i Atletico Madryt spotkali się w drugim ćwierćfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020. Mecz dostarczył ogromnych emocji i zakończył się zwycięstwem niemieckiej drużyny 2:1. W półfinale czeka już Paris Saint-Germain. Zobacz skrót meczu RB Lipsk - Atletico Madryt.

W tym sezonie RB Lipsk i Atletico Madryt zajęły trzecie miejsce w swoich ligach. W drodze do ćwierćfinału Ligi Mistrzów Niemcy wygrali grupę G, po czym wyeliminowali Tottenham Hotspur w 1/8 finału. Latem stracili jednak Timo Wernera, czyli swojego najlepszego strzelca, który przeniósł się do Chelsea. Atletico Madryt miało swoje problemy w trakcie fazy grupowej LM, zajmując drugie miejsce za Juventusem Turyn. W 1/8 finału podopieczni Diego Simeone wyrzucili za burtę obrońcę trofeum Liverpool, co rozbudziło ich apetyty.

Tomasz Hajto W SZOKU po słowach Artura Wichniarka. "Mam kogel mogel w głowie" [WIDEO]

Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Wynik w 50. minucie otworzył Dani Olmo. Drużyna, którą prowadzi Julian Nagelsmann, cieszyła się z prowadzenia do 71. minuty. Bramkę z rzutu karnego zdobył wtedy Joao Felix, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Decydujący cios w samej końcówce zadał inny rezerwowy Tyler Adams. Miał przy tym sporo szczęścia, bo piłka po drodze odbiła się jeszcze od Stefana Savicia i wpadła do bramki.

Mecz RB Lipsk - Atletico Madryt sędziował Szymon Marciniak. Co ciekawe, do tej pory przynosił szczęście hiszpańskiej drużynie. Spośród czterech spotkań, które sędziował im wcześniej, wygrali cztery.

RB Lipsk - Atletico Madryt 2:1 (0:0)

Bramki: Olmo 50, Adams 88 - Felix 71 (k)

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Lukas Klostermann, Dayot Upamecano, Marcel Halstenberg - Marcel Sabitzer (90+2. Nordi Mukiele), Konrad Leimer (72. Tyler Adams), Kevin Kampl, Angelino - Christopher Nkunku (83. Amadou Haidara), Youssuf Poulsen, Daniel Olmo (83. Patrick Schick)

Atletico: Jan Oblak - Kieran Trippier, Stefan Savić, Jose Maria Gimenez, Renan Lodi - Koke (90+2. Felipe), Hector Herrera (58. Joao Felix), Saul, Yannick Carrasco - Marcos Llorente, Diego Costa (72. Alvaro Morata)

Trener Barcelony znalazł sposób, jak ROZWŚCIECZYĆ polskich fanów

Robert Lewandowski OPŁYWA W LUKSUSY! W takich warunkach rusza na podbój Ligi Mistrzów [ZDJĘCIA]

Koniec zamieszania! Legia Warszawa już wie, z kim rozpocznie bój o Ligę Mistrzów

ZOBACZ SKRÓT MECZU RB LIPSK - ATLETICO MADRYT [WKRÓTCE]

Skrót meczu RB Lipsk - Atletico Madryt

Autor: Polsat Sport Skrót meczu RB Lipsk - Atletico Madryt Link: Skrót meczu RB Lipsk - Atletico Madryt