Autor: Cyfrasport Jakub Kiwior

Będzie deal?

Arsenal ma plan na Jakuba Kiwiora. To może być spora zmiana

2024-01-29 15:37

To już ostatnie dni zimowego okienka transferowego. Jak zwykle z ubiciem wielu interesów na ostatnią chwilę czekają kluby Premier League. Jednym z bohaterów takiej historii "Last Minute" może być Jakub Kiwior, który jest tylko rezerwowym Arsenalu. Klub z północnego Londynu chce zapewnić Polakowi więcej minut gry.

Kanonierzy sprowadzili Kiwiora w poprzednim zimowym okienku, płacąc Spezii ok. 25 mln funtów. Polak przez rok nie zdołał jednak wywalczyć pewnego miejsca w podstawowym składzie. Pierwszymi wyborami na tych pozycjach u Mikela Artety są Gabriel i Wiliam Saliba.

19-krotny reprezentant Polski ma zostać zimą wypożyczony. Serwis Calciomercato informuje, że wciąż trwają rozmowy działaczy Arsenalu z przedstawicielami Milanu. Z informacji dziennikarzy serwisu wynika, że Arteta zgodził się, by polski stoper przeniósł się na San Siro do końca sezonu. Mediolańczycy mieliby Kiwiora wypożyczyć i zapewnić sobie opcję ewentualnego wykupienia latem.

ZOBACZ: Wiceprezes PZPN wywołał burzę wypowiedzią o Probierzu. Sensacyjne słowa na temat przyszłości selekcjonera

Rossonerich mają ostatnio spory deficyt w kadrze, zwłaszcza w formacji obronnej. Największym problemem trenera Stefano Piolego są urazy stoperów Malicka Thiawa i Pierre'a Kalulu.

Kiwior zaliczył w tym sezonie 301 minut w dziewięciu meczach Premier League. Cztery z tych spotkań rozpoczynał w podstawowym składzie Arsenalu. W tym roku zagrał jedynie 9 minut w ligowym meczu z Crystal Palace i 88 w przegranym 0:2 meczu z Liverpoolem w Pucharze Anglii.

ZOBACZ: Jeszcze jeden reprezentant Polski straci trenera po sezonie? Media hiszpańskie już to przesądzają, ale...