John Terry, Chelsea Londyn

Autor: East News

Chelsea - Everton 3:3! Hollywood w Londynie. Nokaut, gwóźdź do trumny i gol w 98. minucie [WIDEO]

2016-01-16 20:12

Don't ever underestimate the heart of a champion - to nie cytat z "Gwiezdnych Wojen", chociaż głos Jamesa Earla Jonesa w masce Dartha Vadera pasowałby do sobotniego starcia na Stamford Bridge idealnie. Chelsea Londyn po cudownym spektaklu zremisowała na własnym obiekcie z Evertonem 3:3. Na murawie było wszystko. Szturm i szybki nokaut gości, niewiarygodny powrót gospodarzy, gwóźdź do trumny wbity przez przybyszów z Liverpoolu i wyrównanie po bloku reklam. W 98. minucie, ze spalonego, po bramce Johna Terry'ego. Po strzale piętą.

Guus Hiddink nie zbawił ekipy z Londynu. Mistrzowie Anglii pod wodzą nowego szkoleniowca nie zaczęli seryjnie wygrywać. Mimo to w sobotę pokazali przynajmniej hart ducha. Taki, jaki jeszcze niedawno kojarzyłby się jednoznacznie właśnie z "The Blues", z osobą Jose Mourinho i ze Stamford Bridge, a dzisiaj jest po prostu sporą niespodzianką.

Serie A: Zobacz cudowną interwencję Samira Handanovicia! [WIDEO]

Everton przyjechał do stolicy po swoje. Przed przerwą podjął rękawicę i zabawił się w partię szachów. Obie ekipy głównie czekały na rozwój wypadków, a ten nastąpił w 50. minucie. Ross Barkley urządził sobie slalom wokół defensorów mistrza Anglii, a do bramki Thibaut Courtois piłka wpadła po strzałach Johna Terry'ego - który próbował przykryć Romelu Lukaku, ale wyraźnie zapomniał gdzie znajduje się linia bramkowa - a później Kevina Mirallasa.

To mógło być kolejne takie popołudnie. W tym sezonie w wykonaniu graczy Chelsea widzieliśmy takich niezliczoną ilość. Brak pomysłu, wiary w sukces, możliwości wyrównania. Tyle że wreszcie ekipa Hiddinka odpaliła. W trzy minuty wyrównała stan gry. Najpierw Diego Costa przepchnął - dosłownie - defensywę Evertonu i wpakował futbolówkę do pustej bramki, a później Cesc Fabregas wykończył kombinację całej drużyny.

Gdyby to była walka bokserska, obaj pięściarze mieliby już po jednym knockdownie, a bliższa sukcesu byłaby Chelsea. Tyle że Everton na piłkarskim boisku potrafił zachować zimną krew. Niemal do końca. W 93. minucie gracze Roberto Martineza uciszyli nawet Stamford Bridge. Dośrodkował Gerard Delofeu, najlepsza do niedawna defensywa Premier League ruszyła już chyba do szatni i zrobiło się dramatyczne 3:2.

John Terry królem Stamford Bridge raz jeszcze

Dramatyczne, ale prawdziwe emocje dopiero czekały za rogiem. Sędzia uznał bowiem, że przerywać takiego widowiska nie ma sensu. Dorzucił więc dodatkowe 7 minut, później jeszcze 60 sekund w ramach noworocznego prezentu i wreszcie John Terry, znajdując się na metrowym spalonym, wpakował futbolówkę do siatki Tima Howarda. Magiczne popołudnie w Londynie dobiegło końca, a puenta zwaliła z nóg. Stoper Chelsea swoje trafienie zaliczył bowiem... piętą.

Dla londyńczyków remis to jednak klęska. Kolejna utrata punktów spowodowała, że podopieczni Guusa Hiddinka znajdują się wciąż na 14. pozycji w tabeli Premier League. Do czwartego Tottenhamu tracą czternaście oczek. I w ostatnich szesnastu kolejkach musieliby zanotować niezwykłą serię zwycięstw, by ostatecznie w przyszłym sezonie zameldować się w Lidze Mistrzów.

Chelsea Londyn - Everton 3:3 (0:0)
Bramki: Costa 64, Fabregas 66, Terry 98 - Terry 50 (s), Mirallas 56, Funes Mori 90

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry, Cesar Azpilicueta, Nemanja Matić (55. Oscar), John Obi Mikel, Willian, Cesc Fabregas, Pedro Rodriguez (66. Kenedy), Diego Costa (80. Loic Remy)

Everton: Tim Howard - Bryan Oviedo (71. Ramiro Funes Mori), John Stones, Phil Jagielka, Leighton Baines, Ross Barkley (81. Steven Pienaar), Gareth Barry, Muhamed Besić, Aaron Lennon (80. Gerard Deulofeu), Romelu Lukaku, Kevin Mirallas

-----------------

W innych sobotnich spotkaniach faworyci nie zawiedli. Tottenham rozbił Sunderland 4:1 i zadomowił się w czołowej czwórce. Gracze z Londynu mają pięć punktów przewagi nad szóstym Manchesterem United. Bournemouth, z Arturem Borucem w składzie (czyste konto, znowu!), pokonało 3:0 Norwich City, awansowało na piętnastą lokatę w tabeli i do Chelsea traci już tylko jedno "oczko". Liderem Premier League został też na momencik Manchester City, który brutalnie - bo 4:0 - rozprawił się z Crystal Palace.